Weekend pełen atrakcji

Region

Nie macie pomysłu na spędzenie weekendu? Szukacie atrakcji dla siebie, rodziny i znajomych? Przed nami kolejny aktywny weekend w regionie.

Wybraliśmy dla Was najciekawsze imprezy plenerowe, które odbędą się w najbliższy weekend.

Dzień Osiedla
W sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie się Dzień Osiedla. Impreza wystartuje o godzinie 15.00. Wśród licznych atrakcji nie zabraknie pokazów tanecznych, występów muzycznych uczniów czy licznych konkursów. Gwiazdą wieczoru będzie Orkiestra Dęta Pruszkowianka, której koncert przewidziano o godz. 18.25.

Przez cały dzień na terenie szkoły dostępne będą liczne stoiska. Najmłodsi poznają zasady ruchu drogowego na specjalnym miasteczku drogowym, na stoisku Sanepidu będzie można zobaczyć m.in. w jaki sposób używki wpływają na nasz organizm (pisaliśmy o niej tutaj), harcerze będą zaś częstować grochówką. Nie zabraknie również wystawy grzybów o której pisaliśmy tutaj. A to tylko wybrane pozycje z długiej listy atrakcji.

Wielkie otwarcie
W Granicy (gm. Michałowice) przygotowano obchody Dnia Dziecka (11 czerwca) połączone z otwarciem boiska przy ul. Rekreacyjnej. W programie mecz roczników 2007/2009, mecz mieszkańców i pokaz Freestyle Football. Na placu zabaw przy ul. Poprzecznej nie zabraknie natomiast atrakcji dla najmłodszych. Start imprezy o godz. 15.00.

Festiwal Otwarte Ogrody
W weekend 9-11 czerwca, otwarte zostaną podwoje ogrodów w Milanówku. – Tegoroczny Festiwal to cały wachlarz interesujących wydarzeń kulturalnych. Podczas weekendu zwiedzą państwo wystawy milanowskich artystów, usłyszą wspaniałe koncerty, m.in. francuskie szlagiery, muzykę in crudo i arie operowe. W sobotę odbędzie się spotkanie filozoficzne, gdzie zagości prof. Jadwiga Staniszkis. W pracowni kreatywnej „Kurnik” Milanowska Rada Młodzieżowa otworzy strefę młodych, a od 16.00 zapraszamy na różnorodne artystyczne działania do ogrodu w Willi Waleria. Sobotni wieczór będzie obfitował w wokalne doznania równie w L’amour Maison, w willi Emanów czy podczas „Nocy w Ogrodzie”. W niedzielę odbędzie się giełda projektów makiet, w ramach konkursu Milanówek Moich Marzeń. Lokalne organizacje pozarządowe przygotowały ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży. Literacki-muzycznym ogrodem Miejskiej Biblioteki Publicznej poświęconej twórczości Wojciecha Młynarskiego zakończymy XII Festiwal Otwarte Ogrody – zaznaczają organizatorzy. Program Festiwalu w Milanówku dostępny jest tu.

W tym samym terminie swoje ogrody otworzy Brwinów. W programie m.in. koncert gitarowy, opera wśród zieleni  i plenerowy breakfast po amerykańsku. Szczegóły można znaleźć tu.

Francuski piknik
W Piastowie w ogródku przy Miejskim Ośrodku Kultury będzie można spędzić dzień po francusku.  Nie zabraknie występów, warsztatów i licznych zabaw. Impreza startuje o godz. 10.00. Zachęcamy by zabrać ze sobą rodzinę i znajomych, dobry humor, koc i kosz piknikowy ze smakołykami.

W Raszynie odbędzie się Dzień Dziecka (więcej tutaj) a w Nadarzynie odbędzie się Paraolimpiada (czytaj tu).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.