Ważny ciąg drogowy do remontu

Piastów

W poniedziałek, 3 czerwca, urząd miasta Piastowa podpisał umowę na remont dróg. Prace obejmą przebudowę skrzyżowania ul. Ogińskiego, Bohaterów Wolności i Barcewicza oraz kompleksowy remont ul. Barcewicza.

Nowa ulica Barcewicza
Ulica Barcewicza zostanie zbudowana właściwie od nowa. Obecnie jest to polna droga, która stanie się przedłużeniem ul. Ogińskiego. Nowa Barcewicza będzie ulicą jednokierunkową, prowadzącą ruch od ul. Ogińskiego do ul. Wieniawskiego. Powstaną tam miejsca parkingowe, chodnik oraz ścieżka rowerowa.

Odnowa ul. Ogińskiego
Ulica Ogińskiego zostanie odnowiona. Prace obejmą położenie nowej nawierzchni oraz budowę chodników. Przy kościele pojawią się progi zwalniające oraz nowe miejsca parkingowe. Remont zakończy się przy ul. Sowińskiego.

Czasowa organizacja ruchu
Na czas budowy zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Zmianie ulegnie trasa autobusu miejskiego linii P1. Informacje o nowej trasie będą dostępne niezwłocznie po uzgodnieniu z wykonawcą robót. Urząd miasta apeluje o wyrozumiałość mieszkańców i użytkowników dróg w związku z utrudnieniami komunikacyjnymi.

Koszty i terminy
Całość inwestycji będzie kosztować ponad 7,5 miliona złotych, z czego ponad 4 miliony zostaną pokryte z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace drogowe rozpoczną się wkrótce, a zakończenie inwestycji planowane jest na początek listopada, czyli pięć miesięcy od podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Ważny ciąg drogowy do remontu”

  1. Józef pisze:

    Nareszcie. Do dzieła!

  2. hmm,.. pisze:

    Czy w ulicy Barcewicza będzie zbudowana kanalizacja przeciw burzowa, czy tańsza wersja,- deszczówka będzie odprowadzona do rzeczki płynącej pod ul. Wieniawskiego?

  3. Dr. Hackenbush pisze:

    Wreszcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły