WaypointRace 2010

Region

Podczas tegorocznych obchodów Dni Pruszkowa wszyscy miłośnicy wypraw rowerowych będą mogli wziąć udział w III ogólnopolskim wyścigu na orientację WaypointRace.

III edycja wyścigu odbędzie się 22 maja. W tegorocznych zmaganiach nowością jest wprowadzenie nowej kategorii PRO. Zalicza się ona do cyklu Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.

WaypoitRace to wyścig rowerowy na orientację. Jego uczestnicy muszą odnaleźć określoną liczbę punktów oznaczonych w tym wypadku na terenie Pruszkowa i okolic. Do udziału w wyścigu może stanąć każdy, kto posiada rower. Do wyboru mamy trzy różne kategorie:

– PRO – (12 punktów, 6,5 h), jest to kategoria dla najbardziej zaawansowanych rowerzystów. Uczestnik, który ukończy wyścig w kategorii PRO zostaje sklasyfikowany w Pucharze Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.

– FAN – (6 punktów, 6,5 h), kategoria dla wszystkich posiadaczy jednośladów, którzy prócz rywalizacji cenią również dobrą zabawę. Jest to dobra kategoria zarówno dla początkujących jak i nieco bardziej zaawansowanych rowerzystów.

– FAMILY – (3 punkty, 3 h), jest to kategoria dla całej rodziny. Dzięki tej kategorii można nauczyć pociechy rywalizacji fair play oraz praktycznego czytania map.

Wyścig objęty jest honorowym patronatem Urzędu Miasta w Pruszkowie oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Dla zwycięzców wyścigów przewidziane są nagrody.

Patronat medialny nad imprezą objęła Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Szczegóły na stronie internetowej wyścigu: www.waypointrace.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.