Wiadomości
Autor artykułu: K K | 27 maja 2025 19:30 |
0W internecie trwa zbiórka na leczenie Michała, 37-latka z Grodziska Mazowieckiego. U mężczyzny zdiagnozowano rzadką, genetyczną chorobę mózgu – adrenoleukodystrofię. To schorzenie postępuje i prowadzi do całkowitej utraty sprawności. Szansą na zatrzymanie choroby jest przeszczep komórek macierzystych. Niestety, leczenie jest bardzo kosztowne.
Michał całe życie poświęcił innym. Był trenerem, nauczycielem WF-u, kierownikiem hali sportowej w SP nr 5. Od lat związany z KS Pogoń Grodzisk – najpierw jako zawodnik, potem jako trener młodzieży. Dziś to on sam toczy walkę o życie.
Pierwsze objawy pojawiły się w 2019 roku. Kłopoty z chodzeniem, pamięcią, osłabienie mięśni. Diagnoza była druzgocąca: nieuleczalna choroba układu nerwowego. Dodatkowo Michał cierpi na chorobę Addisona, która zagraża mu każdego dnia.
Jeszcze niedawno pracował. Dziś z trudem chodzi i zapomina podstawowe rzeczy. Lekarze z kliniki w Lipsku są gotowi przeprowadzić terapię komórkami macierzystymi, która może zatrzymać chorobę. Czasu jest niewiele.
Zbiórka trwa na portalu zrzutka.pl. Pomóc można już dziś – każda złotówka ma znaczenie. Michał przez lata wspierał innych – teraz on potrzebuje wsparcia.
📌 Link do zbiórki
💛 Pokażmy, że Grodzisk potrafi się zjednoczyć w ważnej sprawie.
Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.
Dodaj komentarz