Walka o powrót 716 na starą trasę trwa

Piastów

Mieszkańcy Piastowa wciąż liczą na to, że autobus linii 716 wróci na starą trasę. Władze miasta podkreślają, że nieustannie interweniują w tej sprawie.

Od połowy lipca autobusy linii ZTM kursują na nowej zmienionej trasie. Zamiast przez Ursus i Włochy trasa linii została poprowadzona tak, że autobus kluczy uliczkami Ursusa m.in. Połczyńską, Posag 7 Panien, Gierdziejewskiego.

Mieszkańcy Piastowa od samego początku podkreślają, że zmiany są wręcz kuriozalne. Dostanie się np. do przychodni czy Factory. We wrześniu spytaliśmy ZTM czy jest szansa na korektę trasy. – Trasa autobusu 716 została zmieniona w ramach korekty tras komunikacji naziemnej po otwarciu nowych stacji metra na Woli i Bemowie. Na odcinku ursuskim zastąpiła linię 197, która zmieniła trasę. Nie planujemy zmiany obecnej trasy 716. Dojazd do ulicy Traktorzystów jest możliwy z przesiadką do autobusu 194 lub pociągiem – bezpośrednio z Piastowa – poinformował nas Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

Okazuje się jednak, że mieszkańcy nadal liczą na to, że „szesnastka” wróci na starą trasę. – Mieszkańcy cały czas zgłaszają prośbę odnośnie linii 716 i tej nowej trasy. Mam pytanie: czy są jakieś szanse na rozmowy z MZA i czy coś w tej sprawie da się zrobić, by wróciła stara trasa. Chodzi tu o naszych mieszkańców, którzy pracują np. w Factory i wcześniej dojeżdżali tam w 15 minut, a dziś podróż trwa 40, bo jak wiadomo nie ma tam już przystanku – dopytywała na ostatniej sesji rady miasta Piastowa Monika Kwatek, radna miejska.

Burmistrz Grzegorz Szuplewski zaznaczył, że urząd wysyła do ZTM liczne pisma w sprawie przywrócenia starej trasy dla linii 716. – Wysłałem już do ZTM pismo, w którym podtrzymaliśmy argumenty z maja, gdzie wyraziliśmy opinię negatywną na temat proponowanej zmiany. Tutaj jest jeszcze wzmocniony brak akceptacji na tę zmianę. W ślad za tym pismem będę domagał się spotkania z panią dyrektor ZTM – podkreślał na sesji Grzegorz Szuplewski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Walka o powrót 716 na starą trasę trwa”

 1. Kucharz pisze:

  Totalna pomyłka a jeszcze teraz przy remoncie PKP

 2. Gosc pisze:

  Prosimy o informacje na jakim etapie sa rozmowy z Zakl.Komunikacji w sprawie przywrocenia 716 na wlasciwa trase. Czy Samorzad miasta juz zrezygnowal i nie nalega na przywrocenie autobusu na stara,dobra,wlasciwa trase. Czy Piastow to takie peryferie Warszawy ,ze nam nie nalezy sie jeden dobry autobus. Najwyrazniej prosby mieszkancow mozna lekcewazyc. Jestesmy w powiecie Pruszkowskim . Moze Panstwo poprosza o pomoc Samorzad Pruszkowa o pomoc,skoro jestescie tacy bezradni.

 3. Gosc pisze:

  Zmiana trasy 716 jest dla mnie wielkim zaskoczeniem . Mimo zmiany korzystam z tej linii,zwyczajnie jestem zmuszona. Ciekawe jaki byl podawany powod zmiany. Ano,by umozliwic korzystanie z nowej linii metra. A jaki ma to zwiazek z podrozujacymi mieszkancami Piastowa? Zaden!Jezdze tym autbusem ,obserwuje i slucham. Nie korzystamy z metra,chceby bezpiecznie i szybko dostac sie do Ursusa ,Wloch,Szkoly ,PracyLekarza,Sklepu.Czy mamy prawo,czy to jakies ekstrawaganckie zyczenia?. Nie.To oczywiste ,ze nam sie to nalezy. Ciagle mamy nadzieje,ze logika i szacunek dla Mieszkancow Piastowa zwycieza.

 4. Znawca tematu pisze:

  A teraz można podziękować całej platformie okupującej bez przerwy od kilkunastu lat Warszawę i od Pruszkowa do Grodziska Maz. z wyjątkiem bezpartyjnego Piastowa i Podkowy Leśnej którą z kolei okupuje pis

 5. Ali pisze:

  I to ma być dobra zmiana? A w ZTM to wierchuszka z POmyslimy jak wygramy.
  Czasami zdarza mi się załatwiać sprawy w różnych urządach i jakość obsługi petenta zależy od urzędników z jakiej partii są .Im gorzej tym lepiej to nowa maksyma.

 6. Jan76 pisze:

  Trzeba przyłączyć Piastów do Warszawy! W innym wypadku to sobie można prosić ZTM.

 7. gość pisze:

  Niestety musiałam jechac 716. To jakis nieudacznik gamoniowaty wymyślił tą trasę . Komu ten bezsens ma służyć ???.Zamiast wspierać korzystanie z komunikacji miejskiej to wspiera sie zatruwanie środowiska ponieważ trzeba będzie jeżdzić samochodem . A ekolodzy ,,śpią ,, i nie protestują , nie drą się …?????????.

 8. Małgorzata pisze:

  Oby pisma odniosły skutek, bo dla starszych osób przesiadki są koszmarem, a każdy przecież będzie stary. Kuriozalna zmiana.

 9. Hi pisze:

  To może zbierać podpisy , zrobić referendum. …
  A może zmienić dyrektor. ….która jest nie dla ludzi i nie zna ich potrzeb ….tylko nie bo nie ..Czyżby polityka i robienie na złość.A nasz burmistrz bardzo energiczny na co czeka???????

 10. Emeryt pisze:

  Trzeba walczyć o 716 aby powróciła na starą trasę. Na Bemowie i Woli się udało. Czemu nam się nie uda.

 11. Kszak pisze:

  ZTM, gdyby mógł, to by zmienił trasę wukadki, uzasadniając to otwarciem metra na Bródnie.

 12. Gość i to jaki pisze:

  Urzędnik jeżdżący samochodem wie lepiej jak powinien jeździć autobus. Tak działa ZTM, kiedyś MZK. . I to wielu lat https://youtu.be/dFRdnjtYgDc

 13. Kkk pisze:

  Dla urzędasa w ZTM nie ma znaczenia jaką trasą jedzie 716 on musiał się wykazać że coś robi i zrobił!.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły