Wakacje 2023 za bon turystyczny?

Region

Polacy nie wykorzystali jeszcze ponad 1,7 mln z przygotowanych 4,4 mln bonów turystycznych. Trzeba jednak się spieszyć – na wykorzystanie bonów jest czas tylko do końca marca!

Bon turystyczny to odpowiedź rządu na kryzys w branży turystycznej wywołany pandemią COVID-19. Nie są to pieniądze, które rodziny dostają „do ręki”, lecz dokument elektroniczny, który uprawnia do kwoty można 500 zł.

Środki można wykorzystać na terenie całego kraju, wydając pieniądze na imprezę turystyczną lub usługę hotelarską. Możemy np. iść na wystawę, do ZOO, do parku rozrywki, opłacić nocleg itp. Co ważne – płatności można dzielić: nie trzeba wykorzystywać wszystkich środków od razu.

Komu przysługuje? Rodzinom, w których jest co najmniej jedno dziecko w wieku do 18 lat, ale urodzone przed 31 grudnia 2021 r. Aktywacja bonu jest bardzo prosta – wszystko odbywa się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Z bonu turystycznego będzie można skorzystać jeszcze do końca marca. Poza opłaceniem np. pobytu dziecka na feriach, można nim opłacić… kolonie letnie. Dlaczego? Najważniejsze jest, by go aktywować go i opłacić nim imprezę turystyczną do końca marca. Dzięki temu znacząco możemy obniżyć letni pobyt naszej pociechy np. na obozie nad Bałtykiem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.