W sobotę warszawska Noc Muzeów

Region

Już w sobotę, 15 maja odbędzie się 7 edycja Nocy Muzeów. W imprezieweźmie udział 158 placówek kulturalnych, a wśród nich nie tylko stołeczne muzea i galerie, ale również Synagoga im. Nożyków, Sejm RP czy Giełda Papierów Wartościowych.

Podobnie jak w zeszłym roku, co czwarta placówka kulturalna będzie otwarta od godz. 19.00 do 3.00 w nocy. Reszta galerii i muzeów przyjmie gości do godz. 1.00.

Tradycją Nocy Muzeów w Warszawie jest to, że wstęp do wszystkich muzeów i galerii jest bezpłatny. Nie trzeba będzie płacić także za imprezy i wydarzenia artystyczne. Prawie do wszystkich placówek wejdziemy bez żadnych ograniczeń. Jedynie do Filtrów Warszawskich zostały wprowadzone bezpłatne zaproszenia, które będą rozdawane przez MPWiK od 6 maja.

Podobnie jak w latach ubiegłych także w czasie tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie Biuro Promocji Miasta uruchomi bezpłatny transport pomiędzy placówkami kulturalnymi. Dzięki współpracy z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej zostało przygotowanych osiem muzealnych linii autobusowych i jedna zabytkowa linia tramwajowa. Po ulicach Warszawy będą jeździć zabytkowe autobusy i tramwaje. Specjalnie na Noc do stolicy przyjedzie ok. 20 tzw. Ogórków.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.