11 kwietnia supermarkety będą nieczynne

Region

W związku z ogłoszoną w Polsce żałobą po katastrofie prezydenckiego samolotu, kilkanaście największych sieci supermarketów w Polsce zdecydowało się na zamknięcie swoich sklepów w niedzielę 11 kwietnia.

Polska Rada Centrów Handlowych skupiająca deweloperów, zarządców centrów handlowych i sklepy z całej Polski, podjęła taką decyzję w związku z tragedią w Smoleńsku i śmiercią Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz najważniejszych osób w Polsce.

Nieczynne będą centra handlowe w Warszawie i jej okolicach tj. w Jankach, przy trasie z Warszawy do Pruszkowa oraz niektóre mniejsze markety ulokowane na naszym terenie.

Decyzję o zamknięciu placówek podjęły również zarządy firm: Auchan, Carrefour, E.Leclerc, JMD Polska (Biedronka), Kaufland, Lidl, Metro Group /Real, Makro Cash&Carry, Media Markt, Saturn/, Pepco, Schiever, Selgros Cash&Carry, Tesco, Żabka Polska.

– Podejmując tę decyzję zarządy firm chcą, aby dzień ten został przeznaczony przez nas wszystkich na chwile zadumy i refleksji. Zarządy sieci handlowych wyrażają najgłębszy szacunek dla ofiar katastrofy samolotu oraz kierują wyrazy szczerego współczucia ku ich rodzinom i przyjaciołom – dodał Andrzej Faliński, dyrektor Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.