W końcu pomyśleli. "Pociąg widmo" zmienia trasę

Region

Przyspieszony pociąg z Warszawy do Żyrardowa, który wywołał wiele nieporozumień i problemów pasażerów pojedzie inną trasą - czytamy w piątkowej "Gazecie Wyborczej".

Pisaliśmy już o tej sprawie kilka dni temu. Wielu podróżnych skarżyło się, że pociąg, który z Warszawy wyrusza przed godz. 17:00, niespodziewanie omija kilkanaście stacji, w tym te z naszego regionu. Okazywało się, że wsiadali do pociągu niedostatecznie oznakowanego. Ponadto klienci Kolei Mazowieckich, którzy chcieli dostać się np. do Pruszkowa, musieli płacić kary za brak biletu na dalszym odcinku.

Teraz przewoźnik poszedł po rozum do głowy. Od kilku dni skład jest już lepiej oznaczony, a od 8 marca „pociąg widmo” będzie kursował przez Warszawę Centralną. Minusem jest tylko to, że ominie kolejne stacje: Stadion, Powiśle i Ochotę.

„GW” pisze również, że pociąg przyspieszony zostanie podzielony. Do tej pory jeździł z Otwocka do Żyrardowa. Od 8 marca przez Warszawę Centralną pojedzie pociąg ze Wschodniej (o godz. 17:17) do Żyrardowa, a po linii podmiejskiej z Otwocka do Zachodniej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.