W Grodzisku zatrzymano trzech sprawców pobicia

Region

36-letni mężczyzna trafił z do szpitala z urazami żeber i brzucha. Okazało się, że obrażeń tych doznał podczas bójki z trzema mężczyznami. Funkcjonariusze z grodziskiej komendy zatrzymali trzech sprawców pobicia – dwóch 18-latków i jednego 16-latka.

W środę, 19 maja około godziny 16.00 dyżurny z komendy w Grodzisku Mazowieckim otrzymał informację o bójce kilku mężczyzn. W rejon ulicy Nadarzyńskiej natychmiast została skierowana załoga patrolowa. Funkcjonariusze na podstawie rozmowy ze świadkiem całego zajścia ustalili rysopisy napastników, którzy pobili 36-letniego mężczyznę.

Mundurowi szybko znaleźli mężczyzn odpowiadających ustalonym rysopisom. Cała trójka na widok policyjnego radiowozu rozpoczęła ucieczkę. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych. Zaraz po zatrzymaniu dwóch 18-latków i 16-latek zostali okazani pokrzywdzonemu. Mężczyzna oczekujący na przyjazd karetki pogotowia potwierdził, że są to sprawcy pobicia. Ponadto przyznał, że zatrzymani są również sprawcami kradzieży telefonu komórkowego jednemu z jego znajomych.

Mężczyzna z obrażeniami żeber i brzucha został przewieziony do szpitala. Sprawcy pobicia trafili natomiast do grodziskiej komendy. Badanie ich stanu trzeźwości wykazało, że mają od 2 do 2,5 promili alkoholu w organizmie. Dwaj 18-latkowie, Damian N. i Michał Sz. za pobicie odpowiedzą przed sadem karnym. O karze dla 16-letniego Damiana M. zadecyduje sąd rodzinny.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.