W Grodzisku powstanie świetlica dla dzieci i młodzieży

Region

Miasto ogłosiło przetarg na budowę świetlicy i zagospodarowanie terenu wokół niej. Inwestycja ulokowana będzie w pobliżu ulicy Westfala.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński podkreśla, że świetlica ma być miejscem, gdzie dzieci i młodzież z pobliskiego osiedla mieszkaniowego mogłyby aktywnie spędzać wolny czas.

Parterowy budynek z dwiema przeszklonymi ścianami ma mieć około 315 m2 powierzchni użytkowej. Projekt świetlicy przewiduje, że znajdzie się w niej m.in. sala kominkowa. Budynek ma pomieścić około 30 osób.

Dodatkowo wokół nowoczesnego budynku świetlicy, młodzież będzie mogła korzystać z obszaru zielonego przyległego do placówki. Będzie to teren rekreacyjny z chodnikami, ławkami i tzw. małą architekturą.

Świetlica ma być gotowa do 15 października br. Miesiąc później ma zostać oddana do użytku dla dzieci i młodzieży. Przetarg na wykonawcę projektu zostanie zakończony w przyszłym tygodniu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.