W Grodzisku powstanie nowy Orlik

Region

Akcja "Moje boisko - Orlik 2012" cieszy się ogromnym powodzeniem na terenie całej Polski. Z samego Mazowsza wybrano aż 60 kompleksów boisk, które zostaną dofinansowane w ramach akcji Orlik. Wśród nich znalazł się również projekt grodziskiego obiektu.

Grodzisk Mazowiecki po raz kolejny zakwalifikował się do programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Tym razem dofinansowanie na budowę otrzyma kompleks sportowy, który ma powstać przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 i Gimnazjum nr 1 przy ul. Zielony Rynek 2 w Grodzisku Mazowieckim.

Głównym inwestorem dla tego przedsięwzięcia jest gmina. Otrzymane dofinansowanie wyniesie maksymalnie 333 tys. zł, czyli 33% wartości całej inwestycji. W skład kompleksu wejdzie boisko piłkarskie o wymiarach 30×62 m z polem do gry 26×56 m. Dodatkowo powstanie boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa o wymiarach 30×50 m. Boiska zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy. Ponad to kompleks zostanie wyposażony w sztuczne oświetlenie tak, by można było korzystać z boiska do późnego wieczora.

W poniedziałek, 22 lutego w Kostowcu (gm. Nadarzyn) odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk przy szkole podstawowej. Również ten projekt był dofinansowany z rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.