W regionie wypłacono już 5,8 mln zł w ramach wyprawki szkolnej

Region

Do rodziców i opiekunów w powiatach pruszkowskmi i grodziskim trafiło już 5,8 mln zł w ramach programu „Dobry start”. Na całym Mazowszu to aż 110 mln zł.

Przypomnijmy. Za wypłatę świadczenia „Dobry start”, czyli tzw. 300plus po raz drugi odpowiada Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Rodzice i opiekunowie, którzy nie czekali ze złożeniem wniosków na ostatnią chwilę już dostali pieniądze. ZUS przypomina, że jeśli wnioski o przyznanie świadczenia wypłyną do 31 sierpnia, to wypłaty zostaną zrealizowane najpóźniej we wrześniu. Same wnioski można składać do końca listopada, ale na „wyprawkę” trzeba będzie wtedy poczekać nieco dłużej.

– Od początku lipca w województwie mazowieckim złożono już ponad 336 tys. wniosków na ponad 478 tys. dzieci. Na konta uprawnionych osób trafiło już blisko 110 mln złotych. W następnych dniach przygotowujemy kolejne wypłaty – mówi Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS.

Mieszkańcy naszego regionu również otrzymali już pieniądze. Do tej pory mieszkańcy powiatu pruszkowskiego złożyli aż 11,7 tys. wniosków o wypłatę wyprawki dla 16,3 tys. dzieci. ZUS wypłacił już świadczenia na łączną kwotę 3,6 mln zł.

Natomiast mieszkańcy powiatu grodziskiego złożyli 7 tys. wniosków obejmujących 10 tys. dzieci. Tu łączna kwota zrealizowanych do tej pory wypłat to 2,2 mln zł.

Świadczenie „ Dobry start” przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “W regionie wypłacono już 5,8 mln zł w ramach wyprawki szkolnej”

  1. robot pisze:

    Państwo powinno pilnować niskich cen podręczników a nie dotować nie wiadomo co i kogo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły