W Pruszkowie stanie druga tężnia. Podpisano umowę z wykonawcą.

Pruszków

W wyniku przetargu ogłoszonego przez pruszkowski Urząd Miasta, wybrano wykonawcę drugiej pruszkowskiej tężni. 27 lipca podpisano umowę na jej budowę.

Po rewitalizacji Parku Mazowsze, jest on tłumnie odwiedzany przez mieszkańców Pruszkowa. Tężnia solankowa będzie dodatkową atrakcją w tym miejscu.

Projekt przygotowała Joanna Okraska. W odróżnieniu do tężni w Parku Kościuszki, ta będzie miała kształt ścianki z daszkiem. Wokół niej znajdzie się osiem ławek, kosz na śmieci i regulamin. Wykonane będą również nowe nasadzenia i chodniki z kostki kamiennej. Poza budową tężni i wykonaniu infrastruktury towarzyszącej, wykonawca będzie musiał zadeklarować serwis tężni i jej bieżące monitorowanie – wymiana solanki i jej uzupełnianie w miarę potrzeb (minimum 2 razy do roku), wyłączanie tężni na okres zimowy. Po zakończeniu budowy uporządkuje również teren i odtworzy trawniki.

Przetarg wygrała firma Support Barbara Oleksiak z Pruszkowa. Kwota inwestycji to 454 tys. zł. Wykonawca ma 12 tygodni na budowę tężni (budowa ma być ukończona ok. połowy października).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “W Pruszkowie stanie druga tężnia. Podpisano umowę z wykonawcą.”

  1. Bolo pisze:

    Super pomysł i dobra inwestycja

  2. Anonim pisze:

    Super pomysł i dobra inwestycja

  3. Żbik pisze:

    Super. Żbików się rozwija

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły