W Pruszkowie przybędzie kamer

Pruszków

W Pruszkowie pojawią się nowe kamery podłączone do systemu monitoringu wizyjnego miasta. Urządzenia pojawią się w czterech lokalizacjach.

Pruszków regularnie inwestuje w rozbudowę miejskiego monitoringu. Kolejne kamery pojawią się w czterech lokalizacjach. Monitoringiem zostaną objęte cztery lokalizacje.

Na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Kubusia Puchatka planowany jest montaż dwóch kamer stacjonarnych i jednej kamery obrotowej. Monitoringiem zostanie objęte również skrzyżowania ul. Księcia Józefa z ul. Księcia Trojdena. Tu pojawi się jedna kamera obrotowa. Kolejny punkt gdzie pojawi się monitoring to Rondo 100-lecia Praw Kobiet (skrzyżowanie Komorowskiej z Pogodną), gdzie planowany jest montaż dwóch kamer stacjonarnych i jednej kamery obrotowej. Ostatni punkt, w którym pojawi się kamera to nie skrzyżowanie a plac Jana Pawła II. Tu monitoring obejmie okolice bloku przy ul. Kopernika 17, a dyżurny studia monitoringu będzie miał „wgląd” na to co dzieje się w tym miejscu dzięki kamerze obrotowej.

Do przetargu na rozbudowę monitoringu zgłosiła się tylko jedna firma – Securion sp. z o.o., której oferta opiewa na ponad 141 tys, zł. Wszystko wskazuje na to, że postępowanie uda się rozstrzygnąć, ponieważ pruszkowski magistrat na to zadanie przeznaczył 200 tys. zł. Wykonawca na montaż nowych kamer będzie miał tylko cztery miesiące od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “W Pruszkowie przybędzie kamer”

  1. Wacek pisze:

    Co z tego skoro nie da się odczytać numeru rejestracyjnego. Na Kościuszki / Chopina na pasach samochód przeleciał mi pod nosem. Niestety, numer w kamerze nie był widoczny.

  2. ......... pisze:

    Czyli pijana dzicz nadal bedzie mogla wydzierac sie o polnocy w parku Kopernika

  3. andrzej pisze:

    A gdzie info o akcji policji. Co. Za dużo krytki pod adresem naszej powiatowej policji ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły