W Pruszkowie pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości

Pruszków

Przy dwóch ulicach w Pruszkowie pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości. Z reguły takie instalacje sprawiają, że kierowcy ściągają nogę z gazu.

Pruszków szuka firmy, która w ramach zadania „Pruszków – miejsce bezpieczne dla pieszych” ustawi urządzenia do radarowego pomiaru prędkości. Te nietypowe radary dokonują pomiarów prędkości nadjeżdżających samochodów i w czytelny sposób na tablicy ledowej wyświetlają wartość. Jeśli kierowca przekroczył dozwoloną prędkość na tablicy pojawi się np. pulsujący czerwony napis ZWOLNIJ. Ci, którzy będą jechać przepisowo zobaczą komunikat DZIĘKUJĘ.

Montaż radarowych wyświetlaczy prędkości ma wpłynąć na uspokojenie ruchu na drogach oraz zwiększenie świadomości kierowców o prędkości z jaką jadą i wskazanie czy przestrzegają lub nie przestrzegają przepisów.

Gdzie pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości w Pruszkowie? Pierwszy z nich stanie przy ul. Błońskiej (okolice skrzyżowania z ul. Wierzbową). Drugi pojawi się na ul. Pogodnej na odcinku między ul. Prusa a ul. Komorowską.

Urządzenia oprócz tego, że będą mierzyć prędkość i prezentować ją na wyświetlaczu, będą również archiwizować dane o prędkościach pojazdów i natężeniu ruchu.

Jeśli pruszkowski magistrat znajdzie wykonawcę prac to jest szansa, że radarowe wyświetlacze prędkości pojawią się na wspomnianych ulicach jeszcze przed końcem wakacji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 30

30 odpowiedzi na “W Pruszkowie pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości”

 1. obi pisze:

  Fajne, ale wyświetla tylko 2 pierwsze cyfry, jak sprawdzić licznik w aucie ?

  • Kierowca pisze:

   Hehe frajer jeździ takim złomem, że nawet licznik ma niesprawny. Kup sobie tak jak ja nowiutkiego audi RS7 to się nie będziesz takimi pierdołami przejmował. A jak biedoty nie stać ani na auto ani na utrzymanie samochodu w stanie nadającym do jazdy po drogach publicznych, to wiele tłumaczy dlaczego w okolicach jest tak duża liczba wypadków. Jak zwykle okazuje się, że problemem nie jest prędkość tylko mentalni idioci z niesprawnymi mózgami w niesprawnych samochodach.

   • Ignorante pisze:

    Ale musisz mieć małego ptaka hahah ale cóż trzeba jakoś się dowartościować

    • Anonim pisze:

     Za to ty się dowartościowałeś tłumacząc nam że masz niesprawne auto i nie wiesz jak z niego korzystac szmato. Stul już swój biedny pysk w tym złomie, bo zaraz spowodujesz kolejny przypadek ktory tu opiszą.

    • Kierowca pisze:

     Za to ty masz chyba z półmetrowego fi…a skoro jesteś gotowy jeździć złomem niesprawnym. A nie ty masz po prostu maciupką kuśkę do ktorej jest przyczepiony nic nie warty kawałek mięsa ktory nawet na normalny samochód nie potrafi zarobić.

   • dsds pisze:

    audi rs7 to widziałeś w need for speedzie, a na codzień pewnie rozklekotane audi 80 co ostatnio przeglądu nie przeszło XD

    • Kierowca pisze:

     Mów sobie co chcesz mam pozycję która pozwala mi, że nie muszę nic udowadniać smieciom w niesprawnych złomach. Wierzyć nie musisz, sprawdzaj sobie swój niesprawny licznik dalej jak śmieć gnoju.

    • Anonim pisze:

     Cóż jak jesteś biedny to auto za 600 tysięcy rzeczywiście może wydawać Ci się czymś co można zobaczyć tylko w grze.
     Dla niektórych to nie gra tylko rzeczywistość. Ty jeździsz złomem który musisz kalibrować na tablicy nieprzeznaczonej do tego, a ja samochodem ktory zdobywają prawdziwi mężczyźni a nie byle kto.

    • Anonim pisze:

     Jakbyś zamiast grać w gierki zarabiał jak mężczyzna to też mógłbyś mieć. Wstajesz wcześniej, pracujesz więcej i na koniec masz coś czego byle kto nie osiągnie.

 2. Żenująca władza pisze:

  A może zamiast pierdół coś dla mieszkańców? Na przykład basen odkryty. Biedniejsze gminy mają a Pruszków nie

 3. olo pisze:

  bardzo głupi pomysł wyrzucone pieniądze .

  • Anonim pisze:

   Prawda, już kilka razy widziałem, że kierowca który przed tym urządzeniem jechał 50 tak się przejął, wyświetlaczem, że zwolnił do 40 po czym chyba tak dzielnie ten wyświetlacz obserwował, że przegapił pieszego czekającego żeby wejść na pobliskie pasy i nie ustąpił mu pierwszeństwa.
   W efekcie jadący w sposób bandycki i tak olewają ten wyświetlacz. Szybcy i bezpieczni wiedzą, że to nie robi zdjęć więc jadą najbezpieczniej, tj. przejeżdżając z prędkością którą ocenili jako bezpieczną, dzięki czemu minimalizują liczbę wypadków w Polsce, co z jakiegoś powodu smuci wyświetlacz i powoduje wyświetlenie czerwonej minki.
   Średnio rozgarnięci oraz niebezpieczni ale powolni powodują zamieszanie bo nagle hamują stwarzająć zagrożenie lub olewają to co się dzieje za wyświetlaczem skupiając się jedynie na tym żeby dostać nagrodęw postaci zielonej minki, ktoś w końcu przez to wyląduje w szpitalu lub umrze.
   A kierowcy którzy zawsze jadą zgodnie z limitem i przestrzegają innych przepisów po prostu pojadą dobrze. W efekcie te wyświetlacze moim zdaniem bardziej szkodzą niż pomagają.
   Ale niech się władza bawi, co by było jakby z moich setek tysięcy podatków płaconych rocznie musieli podejmować właśćiwe decyzje biznesowe tak jak ja w mojej firmie.

   ,

 4. Jacko pisze:

  Pewnie na woj pol nie można bo to droga wojewódzka, a pogodna to chyba miejska bądź powiatowa

 5. ? pisze:

  Przydałby się też fotoradar, wyświetlacz prędkości i policjant na pruszkowskiej części ostoi aby jeden z prezydentów nauczył się co to ciąg pieszo jezdny, co to ograniczenie prędkości , co to punkty karne oraz ile kosztuje łamanie przepisów ruchu drogowego.
  Policjanci oczywiście nie z Pruszkowa, bo też tego nie rozumieją…

  • Anonim pisze:

   Przecież możesz nagrać wybryk i przesłać na stopAgresjiDrogowej.

   • ? pisze:

    Ok.panie prezydencie!
    Szkoda, że mam inne zajęcia a łamanie prawa widzę/czuje gdy wracam zmęczony. Tymczasem polecam:

    Panie Prezydencie
    i wy wszyscy święci
    miejcie nas w opiece
    Nas niewinne dzieci
    Panie Prezydencie
    i wy proletariusze
    wszystkich krajów
    Miejcie nas w opiece
    Tyle nam zostało.

    Ziyo.

    • Anonim pisze:

     Biedactwo, jak nie zrobić nic za Ciebie to nic nie będzie zrobione. Piszczekałeś sobie, teraz milcz.

   • Anonim pisze:

    Skoro łamanie prawa nie jest dla Ciebie warte wyciągnięcia telefonu z kieszeni i potrzymania go przez 10 aekund, a potem jak już odpoczniesz zmęczony robolu wysłania maila, to czemu liczysz,. że komuś więcej będzie się chciało ruszyć tyłek do tak nieistotnej sprawy?
    Ja Ci podałem najprostszą metodę, ktora i tak bedzie bolesna żeby zniechęcić cię do takich zachowanbo odbierają one czas policjantom.na stanie tam gdzie ograniczenie jest istotnie niższe niż bezpieczna prędkość, a więc dużo kierowców przekracza prędkość i nic z tego nie wynika bo wypadków ani kolozji nie ma.
    Ale twój komentarz o tyle nie ma sensu, że sie namęczyłeś go pisząc a efekt będzie zerowy bo nikt nie zrobi zasadzki na potencjalne łamiącego prawo kierowcę, bo nawet go nie nazwałeś z imienia i nazwiska tak jakbyś wiedział, że w rasie sporu bie będziesz w stanie udowodnić swoich tez.
    Więc skończ już zmęczony robolu pisać te swoje wynurzenia.

 6. Mieszkanka Tworek pisze:

  A juedyy wreszcie zostaną zainstalowane światła dla skręcających w lewo na wyjątkowo kolizyjnym skrzyżowaniu al. Jerozolimskich z ul.Partyzantów w Tworkach ? Jest to miejsce bardzo niebezpieczne, nie ma tygodnia aby nie było tam kolizji kub lub wypadku – czasami niestety śmiertelnego. A światła dla skręcających w lewo naprawdę rozwiązałby problem.

  • Anonim pisze:

   Może się po prostu nauczyć jeździć warto? Przepisy mówią jak pokonywać takie światła, jak nie umiecie to sobie sami postawcie tam dodatkoą sygnalizację i zaróbcie na nią, a nie z moich pieniędzy będziecie sępić.

 7. Mila pisze:

  To nie lepiej był wybudować chodniki, ja jeszcze dociskamy gazu żeby sprawdzić czy licznik mi dobrze pokazuje.

  • Anonim pisze:

   NIe boisz się, w tak niesprawnym rupieciu, że nawet nie jesteś pewna czy licznik działa? Dobrze, że jesteś kobietą, bo bym Ci coś powiedział, w końću prawdziwi mężczyźni nie jeżdżą samochodami starszymi niż 5 lat bo prawdziwi mężczyźni potrafiąna siebie zarobić. Ale kobieta z dzieckiem ma prawo jeździć rupieciem, jak była na tyle beznadziejną osobą, że mąż ją zostawił dla lepszej, co potrafi nawet mieć samochód ze sprawnym licznikiem.

 8. WiT pisze:

  Przed światłami na skrzyżowaniach powinny być tablice odliczające czas do wyświetlenia zielonej sygnalizacji, to też poprawia bezpieczeństwo i przyspiesza ruch w miastach.

 9. Robert pisze:

  O cie królu złoty! Aż 2 wyświetlacze!! xD
  Postawcie fotoradary na Wojska Polskiego. Fotoradar zarobi na takie wyświetlacze na każdej ulicy w tym mieście.

  • Jacko pisze:

   Pewnie na woj pol nie można bo to droga wojewódzka, a pogodna to chyba miejska bądź powiatowa

  • Anonim pisze:

   Niezbyt zarobi, to że dodatkowo okradzniesz ludzi pracy z czasu i pieniędzy spowoduje, żę takie socjalowe sępy jak ty w końcu nie będą miały źródełka na programy dla biednych bezrobotnych udających, że szukają pracy. I będziesz płakał potem.

  • Anonim pisze:

   NIe zarobi, ruch się wydłuży, korki pogłębią, ludzie staną się mniej produktywni, bo dłużej będą dojeżdżać do pracy, więć pracownicy z Pruszkowa i okolic zostaną zastąpieni bardziej efektywnymi z innej gminy, gdzie ktoś nie ma pomysłów żeby zakorkować główną drogę tak żeby się nieą jechać nie dało. I co prawda z mandató kilka tysięcy dojdzie, ale z podatków zaraz zniknie kilkanaście tysięcy, plus więcej stłuczek, wypadków bo ludzie będą się na fotorada gapić zamiast na drogę to dodatkowe koszty dla służby zdrowia, nijak się to nie spina.

 10. Kierowca pisze:

  Wyrzucone pieniądze, których w kasie miasta i tak brakuje…

 11. dsdsa pisze:

  fajne to, można bić rekordy jak w forza horizon

  • Anonim pisze:

   HAhaha frajer dla którego pojechanie 90 na 50 to „osiągnięcie” i bicie rekordów. Bili to cię rodzice jak byłeś mały i dlatego teraz jesteś taki durny.
   Fajnie to pokazuje, że nie jeździcie, na tym wyświetlaczu rzadko kiedy dacie radę pojechać szybciej bo masa niebezpiecznych ale powolnych przez większość dnia robi koło niego korki jadąć nieprzyzwoicie wolno (ale przy okazji tracą kontrolę nad wszystkim co się dzieje poza tym wyświetlaczem i wprowadzają zagrożenie w ruchu londowym) w efekcie będziesz jechał i tak przynajmniej z 10km/h wolniej niż ograniczenie bo ci zawalidrogi nie pozwolą. Jakbyś trochę jeździł a nie tylko teoretyzował bez prawa jazdy, na podstawie tego co ci gierka pokazała, to byś wiedział jak wyglądają prawdziwe warunki na drogach:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły