W powiecie grodziskim będzie bezpieczniej na przejściach

Grodzisk Maz.

Przejścia dla pieszych to newralgiczne punkty na drogach. Wiele wypadków zdarza się właśnie tam. Dlatego też samorządy często inwestują w poprawę bezpieczeństwa w tych miejscach.

W powiecie grodziskim właśnie zrealizowano inwestycje, które mają poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Zyskały one doświetlenie, poprawiono ich oznakowanie poziome (elementy odblaskowe, namalowane znaki drogowe, jak również płyty chodnikowe z wypustkami dla osób z niepełnosprawnością). Pojawiły się także nowe znaki i tablice z aktywnym pomiarem prędkości. To wszystko zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Które przejścia dla pieszych będą bezpieczniejsze? To pięć przejść dla pieszych w powiecie grodziskim. W Baranowie na ul. Armii Krajowej (koszt – 156 tys zł, dofinansowanie z Funduszu – 85 tys. zł), w Grodzisku Mazowieckim na ul. 3 Maja (koszt – 136 tys zł, dofinansowanie – 87 tys. zł), w Jaktorowie na ul. Skokowskiego (koszt – 173 tys. zł, dofinansowanie – 96 tys. zł). Kolejne przejścia, które poprawiono znajdują się w Milanówku na ul. Kościuszki (koszt – 148 tys. zł, dofinansowanie – 77 tys. zł) oraz w Osowcu na ul. Mazowieckiej (koszt – 130 tys. zł, dofinansowanie – 96 tys. zł).

Należy jednak pamiętać, że poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych nie zależy wyłącznie od ich oświetlenia czy oznaczenia. W dużej mierze zależy od naszej uważności i przestrzegania przepisów – zarówno przez pieszych, jak i kierujących pojazdami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.