W Owczarni powstanie stacja uzdatniania wody

Brwinów

We wtorek 11 czerwca 2024 r. burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej budowy kontenerowej stacji uzdatniania wody w Owczarni.

Zgodnie z zawartą umową wykonawca sporządzi dokumentację projektową stacji uzdatniania wody zawierającą mi.in:
– projekt budowlany i projekty branżowe takie jak wod-kan, technologiczny, elektryczny, automatyki i sterowania,
– wszelkie uzgodnienia niezbędne do uzyskania dokumentu umożliwiającego rozpoczęcie robót budowlanych,
– dokument umożliwiający rozpoczęcie robót budowlanych,
– kosztorysy inwestorskie,
= projekt zagospodarowania działki w zakresie układu komunikacyjnego, ogrodzenia, bram oraz wjazdu.

W ramach podpisanej umowy wykonane zostaną niezbędne pomiary i badania umożliwiające zrealizowanie zamówienia. W imieniu gminy Brwinów wykonawca uzyska decyzję środowiskową, decyzję dot. lokalizacji dla przewodów wodociągowych, pozwolenia wodno-prawne.

Gmina Brwinów podejmuje decyzje o kolejnych inwestycjach chcąc zabezpieczyć mieszkańców w dostawy wody. W ostatnich latach w południowych sołectwach, które nie mają łączności terytorialnej z pozostałą częścią gminy wykonano do tej pory m.in.:
– pod koniec 2021 r. została zaprojektowana i wykonana spinka wodociągowa w ciągu ulic Sadowej w Książenicach i Kazimierzowskiej w Owczarni oraz podjęto prace projektowe dotyczące kolejnej spinki wzdłuż ulic Pigwowej w Książenicach i Granicznej w Żółwinie. W marcu 2023 r. uzyskano pozwolenie na jej budowę i inwestycja została zrealizowana
w czerwcu 2023 r.,
– na początku października 2022 r. zakończono budowę wodociągu magistralnego w ul. Grodziskiej, Książenickiej i Kazimierzowskiej w Owczarni o łącznej długości ok. 1 657 m
– na początku czerwca 2023 r. zakończona została kolejna inwestycja z myślą o mieszkańcach wyżej położonych terenów Tereni i Żółwina – budowa wodociągu łączącego ul. Graniczną
w Żółwinie z ul. Pigwową w Książenicach.

Aktualną umowę na wykonanie dokumentacji projektowej budowy kontenerowej stacji uzdatniania wody w Owczarni ze strony wykonawcy, firmy Koma Zakład Projektowania i Realizowania Inwestycji s.c. podpisał współwłaściciel i pełnomocnik Bartłomiej Kozłowski. Obecni byli również: zastępca burmistrza Sławomir Walendowski oraz Halina Bąk – kierownik Zespołu ds. Zamówień Publicznych.

Wartość umowy to 161 130,00 zł brutto, a realizacja zadania zakończy się do połowy września 2025 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “W Owczarni powstanie stacja uzdatniania wody”

  1. MISIABELA pisze:

    Misiu, a kiedy kupisz samochód do sprzątania ulic?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły