W Otrębusach i Grodzisku pojawią się radary

Region

Ważna informacja da kierowców. Główny Inspektorat Transportu Drogowego w naszym regionie ustawi radary. A dokładniej wprowadzi odcinkowy pomiar prędkości.

Według ekspertów odcinkowy pomiar prędkości to najlepsze rozwiązanie, by zniechęcić kierowców do szybkiej jazdy na konkretnym fragmencie drogi. Zwykłe radary działają punktowe. Kierowcy zwalniają tylko w pobliżu urządzenia. W przypadku odcinkowego pomiaru prędkości kierujący muszą na całej jego długości zdjąć nogę z gazu i jechać przepisowo.

GITD w naszym regionie chce wprowadzić dwie lokalizacje, w których pojawi się odcinkowy pomiar prędkości. Gdzie zatem pojawią się urządzenia:
– na drodze wojewódzkiej nr 719 między Kaniami a Otrębusami (od 24km 400 m do 25 km 800 m)
– na drodze wojewódzkiej nr 579 na odcinku Natolin – Chrzanów Duży – Grodzisk Maz.

Kary dla kierowców jeżdżących nieprzepisowo będą dotkliwe. Zgodnie z nowym taryfikatorem przekroczenie dopuszczalnej prędkości w zakresie od kilku do 30 km/h oznacza mandaty w wysokości od 50 zł do 400 zł. Powyżej 30 km/h stawki rosną już znacząco — od 800 zł do nawet 2,5 tys. zł (w przypadku jazdy powyżej 70 km/h ponad limit).

Urządzenia w naszym regionie powinny pojawić się pod koniec przyszłego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “W Otrębusach i Grodzisku pojawią się radary”

 1. aaa pisze:

  Tylko GDDKiA ustawi urządzenia do odcinkowego pomiaru na początku i końcu, a co z skrzyżowaniami o ruchu kierowanym w Kaniach i Otrębusach. Ten co będzie jechał przez cały odcinek jak nie zatrzyma się na światłach będzie przestrzegał prędkości ale ten co wyjedzie np. od Nadarzyna w kierunku Grodziska nie będzie miał pomiaru początkowego, a tylko końcowy i będzie jechał jak będzie chciał. Nie wiem czy to jest dobry pomysł na odcinkowy w tym miejscu.

 2. fdsa pisze:

  przypomnę tylko że w obecnym prawodawstwie nie ma przepisu karającego za przekroczenie odcinkowe. Jest kara za przekroczenie punktowe. Także wszystkie tego typu mandaty można spokojnie wysyłać do sądu – 100% że odwołanie zostanie uwzględnione

  • Wolny człowiek pisze:

   A do tego GTID które wysyła wezwania , bo mandatami to one nie są. Nie ma uprawnień do przetwarzania danych osobowych , wygasły 26 kwietnia 2016 roku , jako efekt wyroku trybunału konstytucyjnego . Rządzący do tej pory nic z tym nie zrobili , bo widocznie im to na rękę ( swoi potrafią się dzięki temu wybronić od mandatu, a motłoch płaci bo jest zastraszony).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły