W Nadarzynie nowych żłobków nie będzie

Nadarzyn

Mieszkańcy Nadarzyna liczą na to, że w gminie powstanie kolejny żłobek. Wójt Dariusz Zwoliński studzi te nadzieje.

Żłobki z roku na rok zyskują na popularności. Nie ma się co dziwić bowiem rodzice coraz chętniej oddają swoje pociechy do tych placówek. Jest tylko jeden problem. Żłobków zwłaszcza tych prowadzonych przez gminy jest bardzo mało. Dlaczego gminy nie tworzą nowych żłobków. Odpowiedź jest prosta nie musza tego robić. Zgodnie z przepisami jednostki samorządu terytorialnego mogą, ale nie muszą prowadzić żłobka. Dlaczego samorządy nie korzystają z tej możliwości? W dużej mierze chodzi o koszty budowy i utrzymania takich placówek.

W gminie Nadarzyn część mieszkańców chciałaby, aby w gminie powstał żłobek. Jedna z mieszkanek zapytała czy w miejscowości Urzut są planowane jakieś działania w tym kierunku.

Wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński szybko rozwiał nie pozostawił jednak wątpliwości odpowiadając na to pytanie. – Nie planujemy. W nowym przedszkolu w Wolicy chcemy otworzyć grupę 2,5 latków. Opieka żłobkowa nie jest obowiązkiem gminy. Nasz publiczny żłobek w Ruścu jest jednym z dwóch tego typu placówek w całym powiecie ( na 6 gmin ). Jego koszt to ponad 1,7 mln złotych z budżetu gminy. W Urzucie nie mamy gruntu pod placówkę oświatową. Tak więc na ten czas nie – zaznaczył wójt.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.