W Młochowie powstanie nowe rondo

W gminie Nadarzyn planowana jest przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych nr 3101W i 3103W ul. Platanowej w Młochowie. Inwestycję sfinansuje powiat pruszkowski.

W piątek 26 lutego w obecności członka zarządu powiatu Agnieszki Kuźmińskiej, przedstawicieli urzędu gminy Nadarzyn oraz starostwa wykonawcy przekazano teren przeznaczony do przebudowy skrzyżowania dróg powiatowych nr 3101W i 3103W ul. Platanowej w Młochowie.

Nowe rondo na terenie gminy Nadarzyn to konieczność. – Przebudowa tego skrzyżowania jest niezwykle potrzebna z uwagi na wysokie natężenie ruchu oraz ograniczoną widoczność. Będzie ona polegała na budowie ronda, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego – informuje Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski.

Rondo w Młochowie to ważna inwestycja dla powiatu. – Mieszkańcy Parol, Woli Krakowiańskiej, Krakowian i Młochowa od dawna czekali na tę inwestycję – mówi Agnieszka Kuźmińska, członek zarządu powiatu.

W ramach inwestycji wykonawca przeprowadzi prace drogowe i odwodnienie. Robotnicy przebudują kolizje z sieciami podziemnymi, m.in.: gazową, teletechniczną i wodociągową. Wykonawca wybuduje kanał technologiczny oraz wyremontuje nawierzchnię jezdni i chodników na odcinku od przyszłego ronda do ronda przy ul. Kasztanowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.