W Michałowicach lodowiska też nie będzie…

Michałowice

Miłośnicy jazdy na łyżwach nie będą zadowoleni. W tym roku nie będzie sztucznego lodowiska również w Michałowicach. Choć jest jeszcze szansa…

W tym roku okoliczne gminy zrezygnowały z tworzenia sztucznych lodowisk. Powód? Głównie chodzi tu o oszczędności. Przy zmiennej pogodzie i wysokich temperaturach koszty związane z utrzymaniem lodowej tafli są ogromne, a czasem i tak wygrywa pogoda. Ślizgawek nie ma w Pruszkowie i Piastowie. Grodzisk również zrezygnował z organizacji sztucznego lodowiska, za to stworzył je na Stawach Goliana, jednak ze względu na pogodę i odwilż mieszkańcy nie cieszyli się nim zbyt długo…

Ostatnią „deską ratunku” dla miłośników jazdy na łyżwach były więc Michałowice. Niestety tu pojawił się inny problem. Gmina Michałowice w lodowiska wyposażyła szkoły w Michałowicach i Komorowie. Kłopot w tym, że tu zawiódł… sprzęt. Jednak jest szansa, że może uda się dokonać szybkiej naprawy. – Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, podczas tegorocznej próby uruchomienia agregatu i instalacji glikolowej lodowiska stwierdzono znaczny ubytek glikolu w obiegu pod płytą lodowiska, co uniemożliwia wylanie wody i jej zmrożenie. Podejmujemy intensywne działania w celu zlokalizowania nieszczelności i jej naprawy. Sytuacja jest dynamiczna, będziemy informować o postępach prac – poinformowała dyrekcja Szkoły Podstawowej w Michałowicach.

Udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że podobny problem występuje ze sprzętem, którym dysponuje Zespół Szkół Ogólnokształcących w Komorowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “W Michałowicach lodowiska też nie będzie…”

 1. CRV pisze:

  Już tak abstrahując, brzydko mówiąc, od lodowisk – nad którymi również ubolewam, że z powodu drożyzny, jest jak jest.
  Co z tego, że dziś wszystko masz, w zasięgu ręki. Gdy podstawy życia, zaczynają być, w cenie luxusu.
  Zaryzykuję i powiem, że takiego syfu, jak teraz nie było nawet 80 latach.
  Przy władzy trzyma się dzielnie, władza, która kupuje za pożyczone i wydrukowane pieniądze, elektorat.
  Za wroga tej władzy, uważany jest każdy, kto czuje się przedsiębiorcą.
  Wracając do tematu.
  Samorządy nie mają pieniędzy, bo Kaczyński wprowadzając rok temu „Nowy Ład”, nie tylko zamknął ponad 250.000 polskich rodzinnych firm, których duża część, funkcjonowała od czasów zaraz powojennych, ale też pozbawił samorządy pieniędzy. Sama Warszawa straciła na „Nowym Wale” prawie 2 miliardy złotych.
  Po prostu, pieniądze teraz idą, tak jak za ciężkiej komuny, do budżetu centralnego KC PZPR-PIS i tam są rozdzielane.
  Jak byłeś grzeczny i prezesa wychwalałeś, to masz więcej do miseczki..
  Tak to teraz działa.
  Nie mówię, że PO, to zbawienie.. Jedni warci drugich, za rozbiór polskiego przemysłu – prywatyzacja..

  Szkoda gadać….

  • Tiaaaa pisze:

   W 100% nie na temat. BTW latach 80 nie było niczego – porównując do tego co jest dostępnę dzisiaj…

 2. łyżwa pisze:

  Ale Pruszków na pewno nas nie zawiedzie przecież mają plastikowe lodowisko .

 3. zgred pisze:

  To chyba zbyt droga przyjemność w tych czasach. Kiedyś tam w mojej podstawówce woźny lał wodę na asfaltowe boisko i było super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły