W marcu rusza rekrutacja do pruszkowskich przedszkoli

Pruszków

Urząd Miasta w Pruszkowie opublikował harmonogram przyjęcia do miejskich przedszkoli. Kiedy należy złożyć wniosek?

4 marca wystartuje elektroniczny system do zapisów dzieci do przedszkoli w Pruszkowie. Zapisy będą trwać do 15 marca.

Rodzice mogą wskazać 3 z 16 placówek publicznych na terenie miasta. Wyjątek stanowi w tym roku Przedszkole Miejskie nr 11 przy ul. Hubala 2. W związku z rozbudową i remontem placówka w roku szkolnym 2024/2025 aż do ukończenia prowadzonej inwestycji będzie się mieścić w budynku przy ul. Mostowej 2 w Pruszkowie – informują urzędnicy. Jeśli dziecko nie dostanie się do żadnego ze wskazanych przedszkoli, Prezydent Miasta skieruje dziecko do innego, w którym są wolne miejsca.

Link do logowania w systemie rekrutacji będzie dostępny na stronie internetowej miasta oraz na stronach placówek przed rozpoczęciem procesu rekrutacji. Po wypełnieniu elektronicznego wniosku, należy go wygenerować i złożyć wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych do przedszkola pierwszego wyboru.

Dzieci 6-letnie (urodzone w 2018 roku), które nie chodziły do przedszkola, będą przyjmowane do oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych. Nie będą one rekrutowane przez system elektroniczny, ale przyjmowane na podstawie wniosku papierowego złożonego w szkole. Jeśli dziecko chodziło do przedszkola, nie będzie ono podlegać rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w szkołach.

Szczegóły znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.