W kwietniu zakupy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca

Region

To już prawdziwy maraton. W kwietniu aż cztery niedziele będą wolne od handlu. Sklepy zostaną otwarte tylko w ostatnią, 29 kwietnia.

Zakupów nie zrobimy ani w najbliższą niedzielę, ani w dwie kolejne. Pierwsza kwietniowa niehandlowa niedziela przypadła zaś w Wielkanoc. To daje aż cztery takie dni w miesiącu. Można powiedzieć, że w procesie przyzwyczajania się do nowych regulacji, jest to skok na głęboką wodę.

W kolejnych miesiącach niedziel z zakazem handlu będzie mniej. W maju i czerwcu zakupów nie zrobimy przez dwa dni, w lipcu przez trzy. Sierpień przyniesie dwie niehandlowe niedziele, wrzesień trzy, październik i listopad dwie. Grudzień tylko jedną.

Kwietniowy „maraton” nie powtórzy się więc szybko. Jednak przy planowaniu zakupów najpotrzebniejszych produktów warto wziąć go pod uwagę. Przypominamy, że zakaz handlu obowiązuje wszystkie duże sieci marketów. Otwarte mogą zostać mniejsze sklepiki pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel. Działać mogą też punkty na dworcach kolejowych i lotniskach, normalnie pracować mogą piekarnie, cukiernie, stacje benzynowe.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.