W Grodzisku powstanie przedszkole i żłobek

Grodzisk Maz.

Za około dwa lata najmłodsi mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego będą mogły korzystać z noweg żłobka i przedszkola. Gmina ogłosiła przetarg na budowę obiektu.

Nowy obiekt, który będzie mieścił żłobek i przedszkole powstanie przy ul. Okrężnej. Będzie to trzykondygnacyjny niepodpiwniczony budynek. Na parterze zaplanowano żłobek z czterema salami, a na piętrach – przedszkole z siedmioma salami. Do tego w budynku powstanie kuchnia, sala gimnastyczna, szatnie, pomieszczenia administracyjne, sanitarne, magazynowe i techniczne. Będą też dwie klatki schodowe oraz dwa szyby wind – towarowej i osobowej.

Do budynku będą przyłączone media i podłączone: klimatyzacja, wentylacja itp. We w pełni wyposażonej kuchni będą gotowane posiłki dla dzieci.

Teren będzie zagospodarowany zgodnie z przeznaczeniem i funkcją obiektu żłobkowo-przedszkolnego – pojawią się np. place zabaw dostosowane do wieku dzieci. Zaplanowano też 35 miejsc postojowych dla aut. Teren będzie ogrodzony i oświetlony.

Wykonawca na realizację zadaniax` będzie miał 20 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.