W Grodzisku powstanie nowy park [FOTO]

W gminie Grodzisk Mazowiecki powstanie nowy teren zielony. A dokładniej park w miejscowości Szczęsne.

Trzeba przyznać, że grodziskie parki są idealna wizytówką gminy. Codziennie z ich uroków korzysta wielu mieszkańców gminy, a w weekendy na spacery zjeżdżają również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Niebawem grodziska mapa zielonych miejsc wzbogaci się o kolejny punkt.

Władze gminy projektują już kolejny park. Ten ma powstać w miejscowości Szczęsne na tyłach Szkoły Podstawowej w Szczęsnem (dojazd od ul. Kijowskiej oraz ul. Sasanki. Będzie to miejsce wyjątkowe, bowiem jest projektowane jako ostoja licznych gatunków ptaków, płazów i owadów. Projektowany teren będzie miał charakter naturalny z nadaną funkcją edukacji, a przede wszystkim z poszanowaniem istniejącej przyrody.
Założenia projektowe obejmują:
– zagospodarowanie zbiornika wodnego poprzez rozwiązania pozwalające mieszkańcom być bliżej natury (pomosty pływające łączące dwa brzegi),
– taras widokowy z wieżą,
– ścieżkę drewnianą z punktami obserwacyjnymi,
– pływające wyspy dla ptaków, pomosty pływające łączące dwa brzegi,
– taras widokowy z wieżą,
– teren zadrzewiony jako naturalny plac zabaw z funkcją edukacyjną.

Do parku będzie można dojechać ścieżką rowerową łączącą ul. Orlą z ul. Kijowską.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “W Grodzisku powstanie nowy park [FOTO]”

 1. Ojej pisze:

  A czy trawa (zielona) będzie?

 2. Filip pisze:

  Pytanie BO CO KOLEJNY PARK ??‍♀️

 3. Anonim pisze:

  No tak. Parki na na obrzeżach stawiają a z centrum miasta blokowisko robią. W godzinach szczytu horror infrastruktura ulicy w ogóle nieprzystosowana. Zamiast na obrzeżach stawiać bloki żeby rozładować godzina szczytu zatłoczenie na ulicach grodziska to wszystko odwrotnie. Wiele jest chybionych inwestycji.

 4. WOJTEKSE1 pisze:

  Bardzo dobrze tylko czekamy na remont ul Batorego od ul. Warszawskiej i nic się nie dzieje. A ruch bardzo wzrósł bo otworzyli szkołę.

 5. Malinowa Jaworowa Kasztanowa.... pisze:

  Fajnie. Tylko pytanie kiedy ktoś zainteresuje się zapomniana strona Grodziska wylot na Jaktorów. Tu kolejne osiedla powstaja wzdłuż torów żadnego skweru parku placu zabaw dzieci bawią się w uliczkach. Latarnie świecą jakby dyżury miały jak pali się na jednej ulicy to duga jest wyłączona albo co druga odpoczywa.

 6. Hejnał pisze:

  Naprawdę, Grodzisk zadłużony po uszy, a tu kolejny park

 7. Brwinowianin pisze:

  Ci to wyprzedzili wszystkie okoliczne miejscowości o epokę …tylko nie całkiem wszystko jest takie kolorowe, bo Grodzisk to nie tylko sam Grodzisk(miasto), ale również gmina i okoliczne miejscowości należące do WGM…Niestety, w wielu wioskach ulice (drogi) w ogóle nie są sprzątane z piasku przy krawężnikach…
  …Bo już od WPR-ów przestałem tego wymagać bo z głupimi komunistami nikt się nie dogada, oni najchętniej by POwrócili do systemu z czasów PZPR- komuno wróć , czyli , że każdy „obywatel” w czynie społecznym powinien ulicę koło własnego domu posprzątać…te peowskie mózgi tak działają i tak myślą, że pieniądze publiczne to nie są nasze(wszystkich obywateli), tylko ich, własne partyjne, peowskie …
  No ale Grodzisk Mazowiecki powinien mieć wyższe standardy utrzymania infrastruktury bo widać gołym okiem, że to inne standardy i powinien świecić przykładem dla tych tępych, osowiałych komunistycznych łbów okolicznych gmin z PO-KO-TRZAKS.-PSL-2050 .

 8. Czeri pisze:

  W porządku przyda się lecz pamiętajcie, że niektórzy nie szanują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły