W Grodzisku pojawią się nowe nasadzenia

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat podpisał umowę na wykonanie nowych nasadzeń. Pojawią się one na ul. Zondka oraz na terenie grodziskich placówek oświatowych.

Ul. Lecha Zondka znajduje się w centrum Grodziska – między ul. 11 Listopada i T. Kościuzki Gmina Grodzisk Mazowiecki 17 stycznia podpisała umowę z firmą Baobab Brandys Sp. z o.o. z Warszawy na wykonanie na niej nowych nasadzeń. Poza zasadzeniem roślin wykonawca będzie musiał przez 24 miesiące zadbać o zieleń. W sumie do zagospodarowania będzie 270 m2. Zaplanowano posadzenie 4 drzew, 1217 szt. krzewów, bylin, pnączy i traw ozdobnych i 8956 szt. roślin cebulowych.

Drugą częścią umowy jest stworzenie eko-ogródków na terenie grodziskich placówek oświatowych. Pojawią się one w przedszkolach nr 1, 4 i 7 oraz w szkołach podstawowych nr 1, 2, 4, 5, 6, przy szkole w Adamowiźnie, Izdebnie Kościelnym, Książenicach i Szczęsnem. Wykonawca będzie usiał dostarczyć tam w sumie 88 szt. skrzyń lub donic wolnostojących, 352 worki z ziemią i 88 szt. worków z keramzytem. W placówkach mają znaleźć się też zbiorniki na wodę opadową, a także budki lęgowe dla ptaków do montowania na drzewach i domki dla owadów i zwierząt.

Na realizację zadania wykonawca ma 110 dni. Na całą inwestycję grodziski magistrat wyda prawie 311 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.