W Grodzisku o zieleń dbają cały rok

Grodzisk Maz.

Nie tylko wiosną i latem – w Grodzisku Mazowieckim o zieleń dba się przez cały rok. Wiosną Grodzisk się zazieleni!

Aby wiosna roślinność mogła wybuchnąć zielenią, trzeba o nią zadbać już zimą. Z takiego założenia najpewniej wyszli grodziscy urzędnicy, którzy poinformowali o toczących się pracach związanych z pielęgnacją terenów zielonych na terenie miasta.

Aktualnie sadzimy duże drzewa w ramach nasadzeń uzupełniających na terenach gminnych nieruchomości, pielęgnujemy starodrzew m. in. na Osiedlu Kopernika oraz wykonujemy nasadzenia zieleni niskiej na terenach zieleni miejskiej – informuje grodziski magistrat.

Gmina prowadzi nasadzenia drzew iglastych. Mieszkańcy jednak opowiadają się za sadzeniem drzew liściastych. Urzędnicy spieszą z wyjaśnieniami – Drzewa iglaste warto sadzić m. in. dlatego że wchłaniają dużo zanieczyszczeń z powietrza są „naturalnymi odtruwaczami”. Drzewa iglaste zapewniają większy efekt przy usuwaniu zanieczyszczeń, gdyż dzięki całorocznym igłom okres aktywnego oczyszczania powietrza jest wydłużony.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.