W Grodzisku będzie więcej czujników pomiaru jakości powietrza

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim niebawem przybędzie czujników jakości powietrza. Magistrat ogłosił przetarg na dostarczenie i montaż urządzeń.

W miastach przybywa czujników jakości powietrza. Urządzenia te monitorują stale ilość szkodliwych substancji w powietrzu i informują o ich stężeniu. Dzięki nim wiadomo, kiedy można swobodnie wyjść z domu i cieszyć się czystym powietrzem, a kiedy unikać przebywania na zewnątrz.

W Grodzisku Mazowieckim jest już kilka takich urządzeń. Kolejnych 20 ma dostarczyć wykonawca, który wygra przetarg. Nowe czujniki laserowe będą mierzyć zawartość pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 z dokładnością do 15 mikrogramów na metr sześcienny. Urządzenia będą mierzyć także temperaturę, wilgotność powietrza i ciśnienie atmosferyczne. Wszystkie pomiary będą wyświetlane na kompatybilnych tablicach LED umieszczonych na terenie gminy.

Na dostarczenie i montaż urządzeń wykonawca będzie miał czas do października. Dodatkowo będzie je obsługiwał przez najbliższe 5 lat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.