W 2023 r. Milanówek wyda na inwestycje 47 mln zł

Milanówek

Milanowski urząd ma już uchwalony projekt budżetu na 2023 rok. Sprawdzamy jakie inwestycje zostaną zrealizowane i ile będą kosztować.

Dochody budżety na rok 2023 ustalono w łącznej kwocie prawie 112 mln zł, natomiast wydatki wyniosą prawie 133,8 mln zł. Różnica między dochodami i wydatkami stanowi planowany deficyt budżetu opiewający na 21,8 mln zł. Kwestia, która najbardziej interesuje mieszkańców to inwestycje. Na ten cel zaplanowano nieco ponad 47 mln zł.

Najbardziej kosztowny przyszłorocznym zadaniem dla Milanówka poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez zagospodarowanie terenów zielonych na obszarze gminy Milanówek – 11,8 mln zł. Kolejną bardzo kosztowną inwestycją będzie rewitalizacja willi Waleria w Milanówku – stworzenie interdyscyplinarnego miejsca edukacji kulturalnej – 10,3 mln zł. Na „trzecim miejscu” pod względem nakładów finansowych w 2023 r. będzie budowa strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku – 8,4 mln zł. Natomiast na termomodernizacje dwóch budynków Szkół Podstawowych w Milanówku gmina przeznaczy 6 mln zł, a kolejne 4,2 mln zł Milanówek przeznaczy na poprawę jakości powietrza na terenie ZIT WOF poprzez budowę parkingów „Parkuj i jedź”.

Za przyjęciem budżetu na 2023 r głosowało 8 radnych, 4 wstrzymało się od głosu, a 3 nie oddało głosu w ogóle.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “W 2023 r. Milanówek wyda na inwestycje 47 mln zł”

 1. MIlanowianin pisze:

  Ta jasne wyda…. Tyle to ma Remiszewski DO wydania. A od lat nie realizuje tego co ma zapisane w budżecie. Moze jak mu sie uda wydac 4,7 mln to bedzie cud.

 2. Mieszkaniec pisze:

  Tyle środków idzie na zagospodarowanie terenów zielonych gdzie ulice niszczeją, dziurami pokryte, popękane a i wiele ulic nie jest nawet utwardzonych. Dlaczego nie jest to priorytetem?

 3. ONA pisze:

  Nie rozumiem jak można wydać więcej pieniędzy niż się ma ?
  A kiedy i kto spłaci zadłużenie i pokryje tą różnice ?

 4. Aro pisze:

  Wow, super, jako wpr Pruszków to nie dorastamy do pięt, ahhh nic widzę się nie zmieniło, nadal frajer pruszków woli chwalić wszystkich aby nie tylko siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły