Venezianico – perfekcja wykonania i włoski design

Art. Sponsorowany

Wielu z nas kocha zegarki, upatrując w nich nie tylko gadżet, dzięki któremu można sprawdzić godzinę, ale również może być to rzecz pozwalająca na dopełnienie swojej stylizacji. Oczywistym jest to, że każdy z nas ma swój gust i na tej podstawie dopasowuje określony czasomierz. Jedni wolą klasyczne zegarki na bransolecie, ale w pełni zrozumiałe jest to, że zdarzają się osoby kierujące swój gust ku nowoczesnym smartwatchom przeznaczonym dla osób aktywnych. My z kolei postanowiliśmy pozostać przy bardziej klasycznych produktach. Czym wyróżnia się włoska marka Venezianico? Sprawdź!

Włoski styl – dlaczego warto go wykorzystać w swojej garderobie?

Włosi są narodem kochającym modę. Praktycznie w każdym mieście można zobaczyć wiele pań oraz panów, którzy są perfekcyjnie ubrani. Nie na darmo mówi się o włoskiej modzie, że jest to jedna z najpiękniejszych mód na Ziemi. Ewidentnie widać to nawet po najmniejszym detalu i wydaje się, że ten trend pozostanie na długo. Nie można zapomnieć, że perfekcja w drobiazgach jest ważna, szczególnie kiedy chcemy być dobrze postrzegani w otoczeniu. Nie będziemy mówić, że od razu będziecie przypominać Włochów, jednak włoski styl rzeczywiście zaznaczył się w historii mody.

Garderoba męska czy też kobieca powinna mieć wiele ubrań na każdą okazję. Nie może zabraknąć nowoczesnych ubrań, ale też klasycznych, stonowanych koszul, marynarek czy sweterków, które będziemy zakładać na siebie. W kontekście garderoby nie może zabraknąć tematu biżuterii, bo tak też traktujemy zegarki. Mają być one dopasowane do naszego charakteru, a zegarki Venezianico to prawdziwie kultowy produkt, w którym każdy elegancki mężczyzna będzie czuć się jak gentleman. To idealny produkt na prezent dla kogoś, kto kocha być perfekcyjnie ubrany i preferuje modny ubiór. Oczywiście, pomimo całego klasycznego charakteru zegarka, nie brakuje również nowoczesnych wzorów i udogodnień. Venezianico tworzy zarówno zegarki męskie, jak i zegarki damskie. Klasyka w połączeniu z casualem robi piorunujące wrażenie.

Venezianico, czyli wenecka klasyka

Nie bez powodu Wenecja kojarzy nam się z miastem miłości, pływaniem gondolą i romantycznym klimatem roztaczającym się nad całą Italią. Główni architekci marki Venezianico, czyli Alberto oraz Alessandro Morelli mieli właśnie taką misję – oddać klimat miasta w tym małym czasomierzu, aby każdy kto go ma, mógłby od razu wiedzieć, jak piękna jest Wenecja. To dziedzictwo kulturowe jest rozpoznawalne praktycznie wszędzie, w każdym miejscu na naszej planecie. Tak jak mówiliśmy wyżej, nie brakuje też pewnych unowocześnień, które nadają czasomierzom pewien klimat i blask.

Chcąc mówić więcej o marce Venezianico, należy dokładnie powiedzieć sobie, co tak naprawdę ten termin znaczy. Przyrostek „-ico” oznacza pewien sposób bycia, bo być wenecjaninem to duma, ale też określony sposób zachowania. Już samo logo jasno nawiązuje do ważnych miejsc w tym mieście. Symetryczny krzyż nawiązuje do wieży zegarowej znajdującej się na Placu Świętego Marka. Zegarek Venezianico charakteryzuje się wytrzymałym kamieniem Istra. Patrząc na ten zegarek, jasno można domyślić się, że architekci są osobami, które mają gust, ale też targają nimi pewne emocje. Marka na przestrzeni lat rozwinęła się na skalę globalną, trafiając do takich miejsc jak: Szwajcaria, Japonia czy Chiny, a więc do krajów, w których sztuka zegarmistrzowska ma ogromne znaczenie, bo kto jak kto, ale Szwajcarzy oraz Japończycy znają się na niej jak mało kto.

Co ciekawe, marka stawia na trendy, które wychodzą nie od nich, ale od prostych ludzi. Widać to przede wszystkim po przyjętej strategii zrównoważonego rozwoju polegającej na zmniejszenia eksploatowania naszej planety i danie jej „oddechu”. Wszystkie produkty marki Venezianico są mechanizmami automatycznymi, które są nakręcane poprzez ruch zegarka. Nie ma nich zatem baterii kwarcowych mających szkodliwy wpływ na nasz organizm. Takie połączenie sprawia, że wiele osób chętnie sięga po produkty marki dbającej o środowisko naturalne oraz o mistrzowski kunszt.

Dlaczego zegarki Venezianico to idealny produkt?

Gdybyśmy mieli odpowiedzieć jak najkrócej, to przede wszystkim dlatego, że jest to idealny zegarek w swojej piękności. Istotne jest to, że przeważnie są to produkty na bransolecie, chociaż dostępne są też modele na pasku i też w różnych, dość ekstrawaganckich kolorach. Owszem, do najtańszych one nie należą, jednak są to produkty, które trafią do gustów wszystkich miłośników klasycznych dodatków we włoskim stylu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.