Uwaga! W ten weekend kolejne utrudnienia na WKD!

WKD

Budowa drugiego toru WKD do Grodziska Mazowieckiego to inwestycja potrzebna, ale sprawiająca podróżnym w te wakacje niemało problemów. W najbliższe dwa weekendy szykują się kolejne utrudnienia w kursowaniu pociągów.

W czasie wakacji Warszawska Kolej Dojazdowa utrudnia nieco komfort jazdy swoim pasażerom, żeby… jeździło im się bardziej komfortowo. Chodzi o budowę drugiego toru na trasie Podkowa Leśna Główna-Grodzisk Mazowiecki Radońska. Podróżni mierzą się ze zmianami rozkładu oraz przesiadają się do Zastępczej Komunikacji Autobusowej. Ale spokojnie – to już końcówka!

Najbliższe dwie soboty będą najbardziej uciążliwe. Wówczas na odcinku między Podkową Leśną Główną a Grodziskiem Mazowieckim Radońska ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany na całą dobę. Będzie to mieć wpływ na przejazdy w piątek od godz. 23.45 oraz niedzielę do godz. 5.40. W tym czasie dojazd na zamkniętej trasie zapewni ZKA.

Całkowite zamknięcie trasy jest związany z koniecznością wjazdu na przebudowywany odcinek składów roboczych dostarczających materiały budowlane, których rozładunek nastąpi bezpośrednio w określonych miejscach robót.

Na trasie Podkowa Leśna Główna-Warszawa Śródmieście WKD ruch pociągów będzie odbywał się wg normalnego rozkładu jazdy. WAŻNE! W ZKA nie przewieziecie rowerów!

Więcej informacji o utrudnieniach znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.