Uwaga na upały. IMGW wydaje alerty

Region

Wszyscy, którzy czekali na nadejście lata mają powody do zadowolenia. Słońce i dobra pogoda będą nam towarzyszyć przez cały tydzień. Warto jednak szczególnie o siebie zadbać w upalne dni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami. W powiatach grodziskim i pruszkowskim będzie naprawdę gorąco. – Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień 26.06 (środa) od 29°C do 31°C, a 27-28.06 (czwartek-piątek) od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C. – opisuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów określono aż na 80 proc. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do 28 czerwca. Dodatkowo w piątek prognozowane są burze.

Jak radzić sobie czasie upałów? Trzeba wziąć pod uwagę, że nasze organizmy męczą się szybciej. Potrzebujemy więcej wody (minimum 2 litry dziennie) i nie powinniśmy wykonywać ciężkich prac fizycznych. Co więcej, dla wielu osób, a także i zwierząt, upały są zagrożeniem życia. Szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci.

Warto pamiętać też o prostych zasadach. Przede wszystkim ograniczmy wychodzenie na zewnątrz w godzinach popołudniowych, nośmy nakrycia głowy i ubierajmy luźne ubrania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.