Uwaga na upały. IMGW wydaje alerty

Region

Najbliższe dni będą upalne. Temperatura w naszym regionie może sięgnąć nawet 35 stopni Celsjusza. IMGW wydało ostrzeżenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami. W powiatach grodziskim i pruszkowskim będzie naprawdę gorąco. – Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek i środę 09-10.07 od 28°C do 31°C, w kolejne dni od 32°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 23°C  – opisuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów określono aż na 80 proc. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od 9 lipca od godz. 11.30 do 13 lipca do godziny 20.30. Synoptycy zastrzegają, że stopień zagrożenia może zostać podniesiony, a samo ostrzeżenie może być kontynuowane.

Prognozy pogody nie wykluczają również wystąpienia burz w naszym regionie. Wśród prognozowanych zagrożeń na kolejne dni znajdują się również alerty burzowe pierwszego i drugiego stopnia.

Jak radzić sobie czasie upałów? Trzeba wziąć pod uwagę, że nasze organizmy męczą się szybciej. Potrzebujemy więcej wody (minimum 2 litry dziennie) i nie powinniśmy wykonywać ciężkich prac fizycznych. Co więcej, dla wielu osób, a także i zwierząt, upały są zagrożeniem życia. Szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci.

Warto pamiętać też o prostych zasadach. Przede wszystkim ograniczmy wychodzenie na zewnątrz w godzinach popołudniowych, nośmy nakrycia głowy i ubierajmy luźne ubrania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Uwaga na upały. IMGW wydaje alerty”

  1. Brwinowianin pisze:

    KO – ME – DIA , oczywiście nie mogło zabraknąć takiej informacji, no przecież POlacy to odwieczni maruderzy, jak jest deszcz, to źle, jak wreszcie wyjdzie słońce po półrocznym okresie szarości, mgieł i deszczu, to też źle, mówią wtedy – ŻE UPAŁ 🙂
    Przez wasze narodowe cechy w tym kraju nigdy nie będzie dobrze, bo nawet dobry rząd zmieniliście na… NIERZĄD!

    • eh,.. pisze:

      O jakim dobry rządzie napisałeś, o złodziejach z prawicy, malwersantach, miłośnikach Marksa i Engelsa, miłośnikach centralnej władzy, magalomani i niechęci do Polski i narodu polskiego? Ten Twój rząd kaczystów, z Maca’rewiczami, i innymi -wiczami to pachołki Putina, zdejmij klapki z oczu. Dawali ci srebrniki to ich chwalisz, ciekawe za ile się sprzedałeś?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły