Uwaga na upały

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Będzie ono obowiązywać do 17 sierpnia, do końca dnia.

W powiatach grodziskim i pruszkowskim zrobi się naprawdę gorąco. – Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C – opisuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów określono aż na 90 proc. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do 13 sierpnia od godziny 13.00 do 17 sierpnia do godziny 18.00

Jak radzić sobie czasie upałów? Trzeba wziąć pod uwagę, że nasze organizmy męczą się szybciej. Potrzebujemy więcej wody (minimum 2 litry dziennie) i nie powinniśmy wykonywać ciężkich prac fizycznych. Co więcej, dla wielu osób, a także i zwierząt, upały są zagrożeniem życia. Szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci.

Warto pamiętać też o prostych zasadach. Przede wszystkim ograniczmy wychodzenie na zewnątrz w godzinach popołudniowych, nośmy nakrycia głowy i ubierajmy luźne ubrania

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.