Uwaga na burze z gradem. Alerty RCB i IMGW

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty drugiego stopnia przed burzami i gradem w naszym regionie. Alerty wysłało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Na terenie powiatów pruszkowskiego i grodziskiego mogą pojawiać się niebezpieczne zjawiska pogodowe. Synoptycy przewidują możliwość wystąpienia burz, a nawet gradów. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – informuje IMGW. – W związku z dynamicznym rozwojem zjawisk burzowych stopień ostrzeżenia może zostać podwyższony – dodaje IMGW.

Alerty na telefony mieszkańców rozesłało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. – Uwaga! Dziś (23.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni – czytamy w wiadomości SMS.

Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek od godz. 11.00 do godz. 23.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk na terenie powiatów pruszkowskiego i grodziskiego to aż 85 proc.

Według IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. . Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia i dostosować swoje plany do warunków pogodowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Uwaga na burze z gradem. Alerty RCB i IMGW”

  1. jjb pisze:

    czyli nic się nie będzie działo. RCB działa tylko jak trzeba starym babom przypomnieć o głosowaniu na lorda kaczafiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły