Uwaga kierowcy! Utrudnienia na wyjeździe z Pruszkowa!

Pruszków

Urząd Miasta Pruszkowa poinformował o specjalnej organizacji ruchu w Alei Wojska Polskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Działkową. Kierowcy będą musieli bacznie obserwować zmiany w ruchu w tej okolicy.

Tymczasowa organizacja ruchu spowodowana jest pracami przygotowawczymi do budowy ronda w okolicy „Pomnika”, nieopodal jednostki wojskowej na Helenówku. Wykonawca budowy, firma Skanska S.A., powiadomiła, że nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać od 29 sierpnia do 9 września w dni powszednie, między godz. 7.00 a 17.00.

Przypomnijmy: projekt zakłada rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 719 (al. Wojska Polskiego) poprzez budowę ronda 5-wlotowego turbinowego, co ma na celu uspokojenie ruchu na wlocie do miasta w DW 719 oraz poprawę parametrów technicznych wzajemnego połączenia z ul. Przyszłości i z ul. Działkową oraz ul. Emancypantek, a także budowę sprawnego systemu odwodnienia i oświetlenia ulicznego – mówiła nam w ubiegłym roku Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Kierowcy musza się zatem przygotować na spore zmiany w tym rejonie. Turbinowe rondo pozwoli usprawnić ruch na wyjeździe z Pruszkowa. Kluczową zmianą będzie tu jednak całkowite przeprojektowanie skrzyżowania ulic Działkowej i Przyszłości. Każda z tych ulic zyska bowiem odrębny wlot na rondo. Dodatkowo zniknie bezpośrednie połączenie tych dwóch ulic. Zatem kierowcy, którzy będą chcieli z ulicy działkowej w ul. Przyszłości i odwrotnie z ul. Przyszłości w ul. Działkowa będą zmuszeni do przejechania przez rondo.

Projektanci zdecydowali się na dość nietypowe rozwiązanie dla obsługi prywatnych nieruchomości przy ul. Działkowej. W projekcie przewidziano tu budowę… dodatkowej jezdni z placem do zawracania. Projekt przewiduje ponadto wycinkę drzew i krzewów wchodzących w kolizje z projektowaną infrastrukturą techniczną oraz urządzenie nowych terenów biologicznie czynnych

Zmiana układu drogowego to jednak nie wszystko. W trakcie prac projektowych zadbano również o bezpieczeństwo pieszych. Co więcej nie zapomniano również o rowerzystach. Na obu kierunkach DW 719 przed rondem (odc. 140m) przewidziano budowę przekroju dwujezdniowego rozdzielonego pasem o szer. 2,5m. Dla chodników poprowadzonych bezpośrednio przy jezdni przewidziano zastosowanie wygrodzeń. Dla obu jezdni DW 719 bezpośrednio za rondem przewidziano budowę zatok autobusowych. Na wszystkich wlotach urządzono przejścia dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi, ruch pieszy i rowerowy wokół ronda poprowadzono jako rozdzielony w dowiązaniu do istniejącej infrastruktury pieszo-rowerowej oraz założonej perspektywicznie

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Uwaga kierowcy! Utrudnienia na wyjeździe z Pruszkowa!”

 1. ala pisze:

  Czy PSM planuje powstrzymać narastający przejazd samochodów od ul.Działkowej przy bloku ul. Helenowska 22 i Al.Woj.Polskiego 72 ?
  Kierowcy zrobili skrót alejkami osiedlowymi do parkingu przy Al. Woj. Polskiego i wąskim przejazdem między pawilonami.

 2. obserwator pisze:

  Czy PSM przewidział co będzie się działo przed blokami ul. Helenowska 22 i Al. Woj.Polskiego 72 ?
  Wielu kierowców już skraca przejazd od ul.Działkowej osiedlowymi uliczkami.

 3. bubu24 pisze:

  A gdzie plan tej nowej organizacji ruchu ? Pokazujecie rondo po zakończeniu przebudowy, a to teraz kierowców niespecjalnie interesuje.

 4. Asd pisze:

  W pierwszej kolejności tniemy drzewa. Nie da się przecież zaprojektować inwestycji, żeby stare drzewa zostały. Dla ciebie zrobią za to strefy czystego transportu i pamiętaj (!) Twój samochód nieszczy środowisko, truje misie polarne i przez twój samochód zmienia się klimat. A klimat nigdy się nie zmieniał.

 5. Maria pisze:

  Czy przewidziane są ekrany dzwiękochłonne dla osiedla B. Prusa za stacją benzynową BP?? Jest to bowiem istotne dla utrzymania komfortu życia mieszkańców.

 6. lolek pisze:

  Zabrakło jedynie informacji jak owa organizacja będzie przebiegać… Taki nieistotny szczegół 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły