Utrudnienia na linii SKM

Region

Z powodu utrudnień na linii do Sulejówka, w dniach 12-14 marca, zmienisię organizacja ruchu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. W pociągach SKM będą również honorowane bilety Kolei Mazowieckich.

W tych dniach część pociągów w kierunku Sulejówka Miłosnej zostanie skrócona do stacji Warszawa Rembertów. Część składów w kierunku Pruszkowa zostanie skrócona i będzie wyruszać ze stacji Warszawa Rembertów.

Dodatkowo w dniach 13 i 14 marca pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna odjeżdżający ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 5:45 zostanie odwołany.  Pociąg relacji Sulejówek Miłosna – Pruszków odjeżdżający ze stacji Sulejówek Miłosna o godz. 6:34 zostanie skrócony i będzie wyruszał ze stacji Warszawa Wschodnia. Pozostałe pociągi będą kursowały według specjalnego rozkładu jazdy.

W czasie trwania zamknięcia Koleje Mazowieckie będą honorować w swoich pociągach bilety ZTM (miejskie i sieciowe): jednorazowe, 20-, 40-, 60- i 90- minutowe; 30-dniowe ważne na jedną linię – SKM.

ZTM w pociągach linii SKM będzie honorować na odcinku Warszawa Rembertów Sulejówek Miłosna bilety KM: jednorazowe, strefowe czasowe, abonamentowe, bilety okresowe: odcinkowe (tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne) i strefowe: (miesięczne, kwartalne, dobowe, trzydniowe), na przewóz psa, roweru lub bagażu.

W uruchamianych przez SKM pociągach uznawane będą także bilety honorowane przez KM na podstawie odrębnych umów i porozumień.

W pociągach KM na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna uznawane za ważne są Bilety ZTM: jednorazowe i czasowe – skasowane wcześniej w pociągach SKM lub kasowniku na stacji, pozostałe – skasowane lub aktywowane uprzednio w kasowniku na stacji kolejowej, w innym środku komunikacji miejskiej lub na stacji metra.

Posiadacz nie skasowanego biletu ZTM z paskiem magnetycznym, będzie musiał wejść do pociągu pierwszymi drzwiami (licząc od początku składu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu skasowania biletu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.