Utrudnienia na WKD – budowa drugiego toru do Grodziska

WKD

Budowa drugiego toru WKD do Grodziska Mazowieckiego ruszyła pełną parą. Aby było lepiej w przyszłości, teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość. WKD zapowiada utrudnienia w kursowaniu pociągów.

Drugi tor na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna przyczyni się do podniesienia komfortu podróżowania, zwłaszcza dla mieszkańców Grodziska. Prace się rozpoczęły, dlatego też przewoźnik zapowiada utrudnienia w kursowaniu pociągów.

Zmiany w rozkładzie „wukadki” zaplanowano w terminie 27 czerwca – 3 lipca. Prace będą prowadzone od stacji Podkowa Leśna Główna – Podkowa Leśna Zachodnia. W tych dniach ograniczenia wystąpią na trasie Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Pociągi będą jeździć na skróconych trasach
Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD (tam/powrót),
Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD (tam/powrót).

Będzie wówczas funkcjonować Zastępcza Komunikacja Autobusowa – na relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów.

Dodatkowo przy stacji Podkowa Leśna Główna będzie zorganizowany punkt przesiadkowy do autobusów. Autobusy będą kursować wzdłuż linii relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Specjalny rozkład jazdy i autobusy będą funkcjonować do nocy z 3 na 4 lipca.

Dobra wiadomość jest taka, że zapowiadana przebudowa stacji Warszawa Zachodnia w dniach 2-3 lipca, została odwołana przez wykonawcę. Dlatego też wszystkie pociągi będą mogły jeździć do Warszawy Śródmieście WKD. Zastępcza komunikacja autobusowa, która miała być uruchomiona w tych dniach, zostaje odwołana.

Szczegóły komunikatu i organizacji jazdy WKD znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.