Utrudnienia na kolei na koniec wakacji

Region

Ważna informacja dla podróżnych. W dniach 13-14 sierpnia oraz 22 sierpnia - 3 września szykują się duże utrudnienia na kolei.

W drugi weekend sierpnia (13-14 sierpnia) większość pociągów SKM linii S1 pojedzie na skróconej relacji łączącej Otwock ze stacjami Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Natomiast do i z Pruszkowa dotrze zaledwie kilkanaście par pociągów, z częstotliwością co około 60 – 90 minut.

W tym czasie, wszystkie pociągi SKM i Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków pojadą w obu kierunkach po jednym torze, tym którym normalnie jeżdżą w kierunku Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego.

Na znacznie większe utrudnienia należy się natomiast przygotować w drugiej połowie sierpnia. Od 22 sierpnia do 3 września większość pociągów SKM S1 pojedzie wyłącznie w skróconej relacji Otwock – Warszawa Wschodnia. Do i z Pruszkowa dotrze tylko kilka połączeń w ciągu dnia.

Zakres utrudnień spowoduje również znaczne ograniczenia w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich. Na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków Koleje Mazowieckie uruchomią uzupełniającą Zastępczą Komunikację Autobusową (ZKA). Na linii R1 część pociągów Kolei Mazowieckich kursujących do/z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa zostanie odwołana albo będzie kursowała do/z stacji Warszawa Gdańska.

W związku z tymi utrudnieniami w dniach 22 sierpnia – 3 września zostanie wprowadzone dodatkowe wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM. Wszystkie rodzaje biletów KM honorowane będą w środkach transportu miejskiego na odcinkach niżej wymienionych linii:
a) 517, 716, 717, 817 – na całej trasie,
b) 127 – PKP Włochy – Centrum,
c) 713 – od przystanku Sanktuarium do Cmentarz Wolski,
d) 194 – na całej trasie,
e) tramwaje na ciągu Cmentarz Wolski – Wolska – Okopowa – Towarowa Aleje Jerozolimskie –
Centrum,
f) metra M1 na odcinku Dworzec Gdański – Metro Centrum;

Wszystkie bilety ZTM ważne w pociągach SKM, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków, honorowane będą na całej trasie obsługiwanej przez autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej (ZKA) uruchamianej przez KM.

Więcej szczegółów wkrótce.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Utrudnienia na kolei na koniec wakacji”

 1. Anonim pisze:

  A co z pasażerami którzy z Brwinowa chcą dojechać do ursusa albo do Śródmieścia
  Czym mają tam się dostać ?

 2. Dr. Huckenbush pisze:

  Łaskawie by napisali chociaż jaki jest powód tych utrudnień? Przebudowa Dworca Zachodniego?

 3. Dolejlama pisze:

  Linia otwocka przez ostatnie 30 lat miała może z rok utrudnień w dojeździe do centrum Warszawy. Za to od Grodziska przez ostatnie 30 lat był rok względnego spokoju. To chore.

 4. Wacek pisze:

  Dobrze że zaczekali aż rozpocznie się nauka. Będzie trochę atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły