Wiadomości

Utrata nieznana

Utrata nieznana

Autor artykułu: pruszkow.pl | 20 listopada 2023 11:30 |

12
Utrata nieznana Pruszków

W Pruszkowie powstaje teren, jakiego jeszcze nie było. Wzdłuż rzeki Utraty pojawia się wyjątkowa ścieżka krajobrazowa.

W Pruszkowie realizowana jest obecnie inwestycja, która przyciąga uwagę mieszkańców i zmienia oblicze miasta. Rewitalizacja terenów przy rzece Utracie jest realizowana w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez kompleksowy rozwój terenów zielonych w Pruszkowie – etap II”.

Nowy teren przy rzece to nie tylko zachowanie dzikiej przyrody, ale także rozwijanie przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców. Na terenie inwestycji powstają m.in. elementy małej architektury, miejsca do wypoczynku, nowe ścieżki, miejsca schronienia dla zwierząt oraz naturalna siłownia plenerowa. To wszystko ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jednym z głównych atutów tej inwestycji jest dbałość o środowisko naturalne. Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch podkreśla, że żadne z drzew nie zostało wycięte w związku z realizacją projektu. Ścieżka krajobrazowa wzdłuż rzeki została zaprojektowana w taki sposób, aby żadne z drzew nie ucierpiało, stąd tak oryginalny i kręty przebieg nowopowstającej trasy. To niezwykle ważny fakt, gdyż zachowanie zieleni i naturalnego piękna jest jednym z priorytetów projektu.

Innym z celów projektu jest otwarcie przed mieszkańcami Pruszkowa zupełnie nowych możliwości do spędzania czasu wolnego. Dzięki powstałej ścieżce krajobrazowej, mieszkańcy Pruszkowa będą mogli odkrywać nowe i nieznane rejony miasta, cieszyć się przyrodą i aktywnością na świeżym powietrzu. Ścieżka będzie dostępna zarówno dla pieszych, jak i miłośników wycieczek rowerowych, co dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność.

Inwestycja przy rzece Utracie to znakomity przykład tego, jak rozwijać miasto, dbając jednocześnie o środowisko naturalne i potrzeby mieszkańców. Pruszków staje się bogatszy o nową, piękną przestrzeń, która z pewnością przyciągnie wielu entuzjastów rekreacji na świeżym powietrzu. To inwestycja, która nie tylko zyskuje coraz większe uznanie mieszkańców, ale będzie mogła stanowić przykład dla innych miast, jak harmonijnie łączyć rozwój z ochroną przyrody.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze

12 odpowiedzi na “Utrata nieznana”

  1. hmm,.. pisze:

    Czy będzie połączenie z ścieżką rowerową przy rzecce Raszynka zaczynającej się w Pęcicach?

  2. Stworek pisze:

    Trudno się nie zgodzić że coś jest robione z myślą o mieszkańcach. Tylko w jaki sposób. Ścieżki dla pieszych i rowerów na szerokości 2 metrów, a gnieniegdzie mniejszej. Mała architektura – czyli ławki stojące w wodzie, bo jak leje to tam zawsze stoi woda. Nasadzenia szczawiu i babki lancetowatej. Rdest ścięty tuż przy ziemi – do wiosny nikt nie zauważy. Nasadzenia bluszczu, trzmieliny i wierzby całymi połaciami. Sadzonki co 20, 30 centymetrów. Jeśli te sadzonki się przyjmą, to kto to ogarnie. Jaki będzie koszt utrzymania tego przez miasto. Będą też latarnie solarne co 8 metrów (mniej więcej), pod drzewami. Powstaje ogrodzenie w części przebiegającej na terenach szpitala. Cała ta inwestycja to doskonały przykład jak nie powinno się takich projektów realizować.

  3. Jarosław Łomnicki pisze:

    Faktycznie chyba brakuje adnotacji „artykuł sponsorowany”. Inwestycja kompletnie chybiona, niepotrzebna i szkodliwa, pieniądze wydane bez sensu, można było je przeznaczyć na inne cele. Znam to miejsce jak własną kieszeń, odkąd sprowadziłem się na Ostoję jest to miejsce moich regularnych spacerów i aktywności. Tam nie była potrzebna żadna „rewitalizacja” kto chciał tam spacerować, biegać, jeździć na rowerze dawał sobie radę bez żadnych „udogodnień”, ciesząc się nieskalaną naturą. Sądząc z rozmów z innymi bywalcami tych rejonów, nie jestem odosobniony w tej opinii. To co może miało uzasadnienie w Parku Potulickich, na tym dalszym odcinku Utraty, na granicy z parkiem krajobrazowym takiego uzasadnienia już nie ma. Szkoda pieniędzy i niepotrzebnej ingerencji w naturę…

    • Anonim pisze:

      Co Pan gada, to fantastyczna inwestycja która będzie służyła mieszkańcom Pruszkowa i nie tylko.

  4. Kuba pisze:

    z jakiego odcinka te zdjęcia?

  5. Miki pisze:

    Ja się z tym w pełni zgadzam. Ilość nowych nasadzeń w parku, które za chwilę stworzą skupiska gęstych krzaków potrzebnych dla najmniejszych ptaków i jednoczesne wykorzystanie walorów rekreacyjnych terenów wśród Utraty jest strzałem w 10. Zyskają ludzie i przyroda.

    • Jarosław Łomnicki pisze:

      W jakim parku? To nie jest mowa o ParkuPotulickich tylko o odcinku Utraty od Tworek do Malich.

      • Nlil pisze:

        Zdjęcie jest z odcinka między mostkiem tworem a stawem z fontanną. To jest pochyłe drzewo w obniżonym terenie zaraz przy utracie. To nie są Malichy, tylko park w Pruszkowie.

  6. lolek pisze:

    Zapomnieliście dopisać „artykuł sponsorowany” 🙂

  7. Anonim pisze:

    Cudownie!czekam z niecierpliwością na efekt końcowy, całym sercem popieram takie inicjatywy👏

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Reklama