Urząd Miasta: cięcia wykonane nieprawidłowo

Region

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o kontrowersyjnym przycięciu drzew naosiedlu Staszica w Pruszkowie. Nasze wątpliwości potwierdzili eksperci z wydziału ochrony środowiska.

„Cięcie drzew przeprowadzone zostało najprawdopodobniej w sposób urągający sztuce pielęgnacji zieleni, a na pewno wbrew zdrowemu rozsądkowi. Po drzewach pozostały jedynie ich okaleczone kikuty, a w niektórych przypadkach nawet pnie zostały zerżnięte mechanicznymi piłami do wysokości półtora metra.” – pisaliśmy 30 marca. Czytaj całość.

Po naszej interwencji w urzędzie miasta, pracownicy wydziału ochrony środowiska udali się na miejsce i potwierdzili nasze obawy. „Potwierdzamy fakt nieprawidłowego wykonania cięć, które zostały wykonane niezgodnie ze sztuką ogrodniczą.” – otrzymaliśmy informację od naczelnik wydziału, Elżbiety Jakubczak-Garczyńskiej.

Urząd wyraził również wątpliwość dotycząca ewentualnych powodów przycinki. Drzewa bowiem nie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, nie zagrażają także liniom energetycznym.

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu w pobliżu drzew, o których pisaliśmy dojdzie do spotkania pracowników wydziału ochrony środowiska z przedstawicielami administracji osiedla Staszica cz. A oraz Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Celem rozmowy ma być nie tylko wyjaśnienie tej konkretnej sytuacji, ale również zapobieganie tego typu problemom w przyszłości. Urząd od pewnego czasu ma bowiem wątpliwości dotyczące np. fachowości pracowników zajmujących się dbaniem o zieleń w mieście. – Nasze doświadczenie nie jest zbyt miłe – powiedziała nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.