Urząd przeszkoli podatników

Region

Do 30 kwietnia trzeba złożyć formularz PIT. Każdy podatnik ma taki obowiązek, jednak dla wielu jest to problemowe zadanie. Z pomocą przychodzi Urząd Skarbowy w Pruszkowie.

Przeważnie niechętnie odwiedzamy urzędy. Towarzyszą nam obawy i stres, jednak w tym wypadku możemy być spokojni. PIT musimy złożyć do końca kwietnia, jednak często pojawiają się wątpliwości. Gdzie wpisać przychody z umowy o pracę, a gdzie z umowy o dzieło? Jak rozliczyć rentę chorobową? Na te i wiele innych pytań odpowiedź uzyskamy w pruszkowskiej skarbówce.

Pracownicy urzędu skarbowego przeszkolą podatników w zakresie wysyłania dokumentów za pośrednictwem platformy e-Deklaracje. Dzięki temu każdy zyska wiedzą jak szybko i sprawnie skierować swój formularz do właściwej jednostki. Szkolenia odbędą się w siedzibie Urzędu Skarbowego w Pruszkowie przy ul. Staszica 1 w Sali Obsługi Interesantów w dwóch terminach. Pierwszy to 12 marca, kolejny 16 kwietnia. W obu przypadkach szkolenia będą odbywały się w godzinach 9.00-13.00.

Warto podkreślić, że wysłanie deklaracji przez internet to komfortowe rozwiązanie. Przede wszystkim zaoszczędzimy czas i obniżymy koszty złożenia formularza. 

Pracownicy Urzędu Skarbowego będą pełnili także swoje dyżury w terenie. 14 kwietnia w godzinach 10.00-15.00 będzie można skorzystać z ich pomocy w Urzędzie Miasta w Piastowie. Z kolei 28 kwietnia pracownicy pruszkowskiej skarbówki zjawią się w Urzędzie Gminy Brwinów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.