Ursus będzie miał swój EKOpark

Ursus

Za dwa lata warszawska dzielnica Ursus wzbogaci się o kolejne miejsce do wypoczynku. EKOpark będzie również atrakcją dla mieszkańców z naszego regionu.

Każde miejsce, w którym można spędzić czas na łonie natury cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Nawet jeśli nie znajduje się na terenie danego miasta. Wiele osób głównie z Piastowa i Pruszkowa chętnie korzysta z placu zabaw w Ursusie. I nie ma się co dziwić bo t jeden z największych w naszej okolicy.

Władze dzielnicy już kilka lat temu rozpoczęły przygotowania do stworzenia na terenie Ursusa kolejnego miejsca do spędzania czasu. Tym razem postawiły na bliskość natury. Tak zrodził się projekt EKOparku. Naturalny, dziki park ma zostać stworzony przy ul. Gierdziejewskiego między ul. Warszawską, Wolności, Orłów Piastowskich i Czerwoną Drogą.

EKOparku znajdą się place zabaw powstałe z naturalnych materiałów, polany piknikowe, przestrzenie do wypoczynku, plac do street workout’u, wybieg dla psów. Ale to nie koniec. Na całym terenie EKOparku będą znajdować się niecki retencyjne, zbierające wodę opadową z ulic, która będzie oczyszczana i utworzy środowisko dla roślin zalewowych. Elementy małej architektury zostaną wykonane z materiałów recyklingowych, a do oświetlenia parku będą wykorzystane latarnie z panelami solarnymi. Tym samym park, oprócz pełnienia funkcji rekreacyjnej, stanie się także miejscem edukacyjnym.

Przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej jest już w trakcie rozstrzygnięć. Oferty złożyły trzy firmy. Wszystkie mieszczą się w kosztorysie, który opiewa na kwotę prawie 151 tys. zł. Czas na przygotowanie dokumentacji to osiem miesięcy.

Prace związane z tworzeniem EKOparku miałyby wystartować w 2018 r. Roboty miałyby zakończyć się w 2019 r. i kosztować blisko 10 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.