Unijne kolektory słoneczne już podgrzewają…

Region

…jak na razie co prawda tylko nadzieje i wyobraźnię przyszłychużytkowników liczących na 85-procentową dopłatę. Trzeba jednak przyznać, że grzanie to jest bardzo mocne, bo sale na spotkaniach informacyjnych pękają w szwach.

Gmina Michałowice, która jako pierwsza wystartowała z unijnym programem, zebrała już ponad 700 deklaracji uczestnictwa od właścicieli domów jednorodzinnych. Organizowany w tym tygodniu cykl spotkań informacyjnych (15 marca w Nowej Wsi i 17 marca w Michałowicach) do granic możliwości wypełnił zainteresowanymi sale gimnastyczne i halle miejscowych szkół. Ostatnie w michałowickim cyklu spotkanie w Komorowie odbędzie się 19 marca (godz. 18.00, także w miejscowej szkole).

Pruszków wystartował w programie trochę później i dlatego zorganizuje tylko jedno spotkanie informacyjne, ale za to w obiekcie, który z pewnością pomieści wszystkich chętnych. Mieszkańcy miasta, właściciele domów jednorodzinnych, zainteresowani udziałem w programie instalacji w domach kolektorów słonecznych z unijną dopłatą  spotkają się w środę 31 marca o godz. 18.00 w hali sportowej „Znicza”.  

Bliższe informacje o warunkach udziału w programie:
– dla mieszkańców Gminy Michałowice:
w internecie –  www.michalowice.pl zakładka: Dotacje do kolektorów słonecznych oraz e-mail: solary@michalowice.pl lub bezpłatna infolinia: 0 801 000 909

– dla mieszkańców Pruszkowa:
 w internecie – www.pruszkow.pl zakładka: Unia Europejska – Aktualności – Solary

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.