Uniewinniony za zabójstwo matki. Teraz policja zatrzymała go w sprawie zabójstwa babki

Pruszków

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali 33-letniego Marcina Z podejrzanego o zabójstwo babki. Mężczyzna wcześniej był oskarżony o zabójstwo matki i w ubiegłym miesiącu został uniewinniony przez sąd.

Do zabójstwa 77-letniej mieszkanki Pruszkowa doszło we wtorek. Policjanci zatrzymali podejrzanego 33-latka, wnuczka ofiary. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Mężczyzna w przeszłości był notowany m.in. za posiadanie środków odurzających czy jazdę pod wpływem alkoholu. Marcin Z. był również podejrzany o zabójstwo matki, do którego doszło dwa lata temu. O sprawie pisaliśmy m.in. tutaj.

Wtedy sekcja zwłok zlecona przez prokuraturę wykazała, że przyczyną zgonu kobiety były m.in. rany cięte znajdujące się na głowie i przedramieniu. Dodatkowo okazało się, że kobieta na szyi miała ślady, które wskazywały, że mogła być duszona.

W połowie ubiegłego roku prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Marcinowi Z. Mężczyzna nie przyznał się jednak do dokonania zabójstwa. W sprawie odbyło się pięć rozpraw. Sąd w połowie sierpnia tego roku zdecydował o zmianie środka zapobiegawczego z tymczasowego aresztu na dozór. Tę decyzję zaskarżyła prokuratura, jednak sąd ostatecznie utrzymał ja w mocy.

Wyrok w sprawie śmierci matki Marcina Z. zapadł w połowie listopada. Sąd uniewinnił mężczyznę od zarzutu zabójstwa kobiety. Mężczyzna po wyjściu na wolność zamieszkał ze swoją 77-letnią babcią. Teraz został zatrzymany jako podejrzany w sprawie jej zabójstwa.

Z decyzją o uniewinnieniu nie zgadza się prokuratura. – Prokurator stanowczo kwestionuje wyrok sądu, w którym Marcin Z. został uniewinniony. W ocenie oskarżyciela publicznego materiał dowodowy zebrany w sprawiedawał podstawy do przypisania odpowiedzialności oskarżonemu za zarzucane zabójstwo – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Uniewinniony za zabójstwo matki. Teraz policja zatrzymała go w sprawie zabójstwa babki”

 1. Ignorante pisze:

  I co teraz? 25lat na koszt obywateli?

 2. Totylkoja pisze:

  Zapora, to nie wina sądów, tylko policji i prokuratury, Sąd tylko ocenia zebrane dowody, a jak ich nie ma lub są źle zabezpieczone, to nawet adwokat z „Pcimia”udowodni niewinność oskarżonego. Po prostu PiS-landia.

 3. Zapora pisze:

  To są „polskie niezaleźne sprawiedliwe sądy” za zabójstwo babki powinny go też uwolnić , a on w dowód wdzięczności powinien ich wszystkich wyrźnąć !!!

 4. Sond pisze:

  Do utylizacji

 5. Gość pisze:

  Takich zwyrodnialcy z trzaśnieta od ćpania głową nigdy nie powinno się wypuszczać. Ciekawie czy Ci koledzy którzy razem z nim ćpali po wyjściu teraz będą dalej go bronić!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły