Umowa podpisana, 2,5 mln na salę przy Zanie

Pruszków

Do 15 listopada powinna zakończyć się budowa sali gimnastycznej przy liceum im. Tomasza Zana w Pruszkowie. Tymczasem przedstawiciele powiatu pruszkowskiego podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji w kwocie 2,5 mln zł.

W tym roku Zan rozpoczął trzeci rozdział w swojej historii, ponieważ zanotował kolejną przeprowadzkę. Do dyspozycji uczniów oddano nową siedzibę szkoły. Jednak to nie koniec inwestycji. Kolejnym elementem jest budowa sali gimnastycznej, na którą wszyscy z niecierpliwością czekają.

Co ciekawe, obiekt będzie posiadał boisko, które znajdzie się na… dachu. Zan czekał na salę gimnastyczną wiele lat. Wszyscy wierzą, że obiekt pozwoli młodzieży rozwijać sportowe pasje. Budowa sali to kosztowna inwestycja, jednak powiat pruszkowski pozyskał dofinansowanie na ten cel. Mówił o tym minister sportu Witold Bańka, podczas lipcowej wizyty w Zanie, kiedy prezentował program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej. – 2 lutego 2017 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło „Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej 2017” w ramach niego został ogłoszony konkurs, do którego przystąpiło starostwo powiatowe w Pruszkowie składając wniosek o dofinansowanie budowy sali gimnastycznej LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie. Wniosek został złożony 29 marca 2017 roku, a 17 lipca 2017 miało miejsce ogłoszenie jego wyników. Mieliśmy przyjemność gościć ministra sportu Witolda Bańkę, który ogłaszał start programu właśnie w LO im. Tomasza Zana – tłumaczy Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

W minionym tygodniu umowę na dofinansowanie budowy sali podpisali starosta Maksym Gołoś oraz członek zarządu powiatu pruszkowskiego Mirosław Chmielewski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.