Umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 podpisana

Pruszków

Nowy rok przyniósł dobre wieści dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie. Władze miasta podpisały umowę na rozbudowę placówki. Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy przyszłego roku.

Liczba mieszkańców Pruszkowa wciąż wzrasta, podobnie jak liczba inwestycji mieszkaniowych realizowanych na terenie miasta. Nowe osiedla to również większa liczba dzieci, które muszą znaleźć miejsce w szkole. Dlatego tak ważna jest rozbudowa bazy oświatowej na terenie miasta.

Żbików i Gąsin mają już nowe obiekty, które zaspokoją potrzeby najmłodszych mieszkańców miasta. Kłopot pojawia się w centrum. Głównie w rejonie Szkoły Podstawowej nr 6. Tylko przy samej ul. Lipowej powstało kilka nowych osiedli. Kłopot jednak w tym, że podstawówka już dziś pęka w szwach. Co więcej nie ma miejsca na to by ja rozbudować.

Władze Pruszkowa znalazły jednak pomysł na rozwiązanie problemu. To rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3. Ta wizja pojawiła się dwa lata temu. Teraz przyszła pora na wcielenie jej w życie. Po kilku przetargach w końcu udało się znaleźć firmę, która zajmie się na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 Pruszkowie. Wykonawcą została firma Unihouse S.A

Umowa z wykonawcą została podpisana 5 stycznia 2023 r. – To bardzo ważny dzień dla naszego miasta. Według mojej wiedzy i moich wyliczeń jesteśmy w obiekcie, który został oddany do użytku w 1965 r. Od połowy lat 60-tych ubiegłego wieku funkcjonujemy w zasadzie w niezmienionym budynku z dobudowaną kilka lat temu salą sportową, która służy naszej szkole. Natomiast od lat 60-tych demografia naszego miasta zmieniła się nie do poznania i ta inwestycja jest bardzo potrzebna – podkreślił w trakcie podpisania umowy Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa. – Rozbudowa szkoły wpłynie nie tylko na tę część naszego miasta, ale również na inne szkoły i rejonizację. Znacznie poprawi się również komfort kształcenia młodych mieszkańców miasta – dodał.

Również dyrekcja szkoły nie kryła zadowolenia z podpisania umowy na rozbudowę szkoły. – Dla nas, dla naszej szkoły, dzieci, uczniów to jest wielki dzień. Kiedyś powiedziałam, że czekam na to jak na zbawienie. Tak czekaliśmy na ten dzień i on nadszedł. Cieszę się, że stało się to na początku roku 2023. W nowy rok wchodzimy z wizją, że będzie u nas pięknie – podkreśliła Elżbieta Żurawiecka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

W ramach inwestycji wykonana zostanie rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku szkoły. Szkoła zostanie rozbudowana o jedną kondygnację nad częścią dydaktyczną. Powstanie też nowa część budynku z głównym wejściem od strony ul. Kubusia Puchatka. W ten sposób szkoła zyska 12 nowych sal lekcyjnych, cztery pokoje pracy indywidualnej, bibliotekę, stołówkę w zapleczem kuchennym oraz nowe szatnie i pomieszczenia administracyjne. Tym samym znacznie poprawi się komfort nauki. Nowe sale pozwolą na zmniejszenie „zmianowości” pracy szkoły. Dziś z uwagi na ścisk konieczne jest prowadzenie nauki w trybie zmianowym. Obiekt zostanie również w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nie tylko szkoła przejdzie metamorfozę. Zmieni się również teren wokół szkoły. Powstanie tu nowy plac zabaw dla uczniów „zerówek” i przebudowane zostanie wewnętrzne patio. Przewidziano również nowe nasadzenia zieleni oraz wymianę części ogrodzenia.

Na rozbudowę szkoły władzom miasta udało się  uzyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Warto zaznaczyć że mowa tu o kwocie 25,5 mln zł brutto. Całkowity koszt inwestycji to 34 425 000,00 zł brutto.

Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2024 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 podpisana”

 1. Anonim pisze:

  będzie piękna katastrofa – Nostredamus

 2. robot pisze:

  Strrraszne pieniądze. Powinno się za to dwie szkoły od podstaw zbudować.

 3. Pawelko pisze:

  Brawo!

 4. zgred pisze:

  A może tych dwóch z lewej będzie przecinać wstęgi przy kolejnych taryfach ciepła systemowego z pruszkowskiej ciepłowni która należy do naszej narodowej chluby Orlen ? O tym cisza. A w grudniu zdążyli uraczyć dwoma podwyżkami. Gawarit Maskwa rzekła że nie przekroczą podwyzki 40 %. Nie zdążyła dopowiedzieć że jednorazowo. Po drugiej podwyżce cena wzrosła w sumie o ponad 70 %.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły