Umowa na budowę nowego przedszkola w Michałowicach podpisana [FOTO]

W poniedziałek 23 stycznia władze gminy Michałowice podpisały umowę nowego energoefektywnego przedszkola w Michałowicach. Wykonawca, firma JL Spółka z o.o. z Łomży ma 19 miesięcy na realizację inwestycji.

Michałowice stawiają na rozbudowę bazy oświatowej i… ekologię. Gmina realizuje już kolejny projekt związany z budową energoefektywnego budynku oświatowego. Po budowie przedszkola w Regułach przyszła pora na budowę podobnej placówki w Michałowicach.

W poniedziałek 23 stycznia władze gminy Michałowice podpisały umowę na budowę energoefektywnego przedszkola z firmą JL Spółka z o.o. – Budujemy nowe przedszkole , bo taka jest potrzeba w naszej gminie. Nowe przedszkole powstanie na miejscu przedszkola, które już mocno się wysłużyło. Wiele pokoleń dzieci spędziło w nim czas i teraz przyszedł taki moment, że trzeba je rozebrać i zbudować nowy obiekt. Budowa tego budynku daje nam też nowe możliwości zagospodarowania terenu. Zdecydowaliśmy, że w miarę nowy budynek modułowy przedszkola przeznaczymy na świetlicę wiejską. O taką świetlice bardzo zabiegali mieszkańcy – podkreśliła Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.
W trakcie spotkania zaprezentwano założenia budowlane. Projekt nowego przedszkola został wybrany w konkursie architektonicznym. W placówce znajdzie się miejsce dla 175 dzieci. Maluchy będą uczyć się w siedmiu oddziałach po 25 dzieci w każdym. Zaplanowano również stworzenie sal rekreacyjnych i sportowych. Dodatkowo na piętrze budynku pojawią się sale sensoryczna i doświadczenia świata. W budynku przedszkola znajdą się również pokoje personelu, logopedy, pielęgniarki, psychologa i administracji.

Na terenie wokół przedszkola pojawi się bezpieczny plac zabaw z podziałem na strefy dla dzieci młodszych i starszych, mini boisko, altanka na zabawki, altany ze stołami piknikowymi, łąka kwietna, strefa „dzika” do zabawy w zgodzie z naturą, labirynt z żywopłotu i wiele innych.

Wspomniana przez Małgorzatę Pachecką świetlica będzie miała dwie sale rekreacyjne, które pozwolą na organizację ciekawych wydarzeń dla mieszkańców.

Budowa nowego przedszkola będzie kosztować prawie 22,6 mln zł, a przebudowa starego przedszkola na świetlicę pochłonie blisko 1,4 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 19 miesięcy od momentu podpisania umowy. Wszystko więc wskazuje na to, że nowe przedszkole będzie gotowe na wrzesień 2024 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Umowa na budowę nowego przedszkola w Michałowicach podpisana [FOTO]”

  1. Anonim pisze:

    kto bogatemu zabroni

  2. gosc pisze:

    Piękne, dizajnerskie. czyli dalej grube miliony będą omijać Nową Wieś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły