Ulica Popiełuszki do remontu

Piastów

Kolejna ulica w Piastowie czeka na rozpoczęcie remontu. Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ul. Popiełuszki.

W przypadku ul. Popiełuszki remont jest nieodzowny. Im szybciej, tym lepiej chciałoby się powiedzieć. Nawierzchnia drogi jest dziurawa i wymaga szybkiej interwencji. Jednak nie w postaci łatanie, bo to już nic nie pomaga. W ubiegłym roku miasto zrobiło pierwszy krok i przygotowało dokumentację projektową przebudowy ulicy.

Teraz Piastów ogłosił przetarg, w którym szuka wykonawcy prac remontowych. Chodzi o przebudowę ul. Popiełuszki wraz z infrastrukturą towarzyszącą od ul. Kosińskiego do ul. Klonowej. Dotychczasowa nawierzchnia jezdni zostanie zerwana, tak jak i chodników, wysepek przystankowych oraz przejść dla pieszych z płyt betonowych. Pojawią się nowe krawężniki i obrzeża. Podłoże zostanie wyprofilowane oraz zagęszczone. Planowane jest wykonanie nawierzchni z szarej kostki betonowej, z kolei chodniki zostaną wyłożone czerwoną kostką. Na koniec wykonawca ustawi słupki, przymocuje znaki drogowe oraz ręcznie namaluje oznakowanie poziome. W ramach zadania wykonana zostanie regulacja studzienek, pojawi się również odwodnienie.

Piastowski urząd czeka na zgłoszenia do 19 kwietnia. Po tym terminie wybierze najlepszą ofertę i wykonawca będzie mógł przystąpić do prac. Zgodnie z dokumentacją zakończenie przebudowy ul. Popiełuszki zostało przewidziane na koniec sierpnia br.

Kilka dni temu miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ul. Dąbrowskiego. Planowane są kolejne roboty drogowe, także te związane z budową przewodów wodociągowych w kilku ulicach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.